Zavrieť

Porady

Strata nežiadúca

Vie niekto poradiť, ako sa dá dostať HV do plusu? Ďakujem za všetky nápady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Ťažko odpovedať bez aspoň mrknutia do hlavnej knihy, preto len veľmi všeobecne, odpis starých záväzkov, výnos cez príjem budúcich období ak je to možné, revízia a následné zníženie nákladov /kde nebola uplatnená DPH/, presun nákladov ak sa dá cez náklady budúcich období do roku 2010, neúčtovanie odpisov z dôvodu nepoužívania DHM.

    Ivuchak je offline (nepripojený) Ivuchak

    Ivuchak
    A tvorba rezervy na dovolenky je povinná?Napr.majitel s.r.o. nečerpá dovolenku (oficiálne), a nechce ju preplatiť. Viem , že ju budem další rok rušiť.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ivuchak Pozri príspevok
    A tvorba rezervy na dovolenky je povinná?Napr.majitel s.r.o. nečerpá dovolenku (oficiálne), a nechce ju preplatiť. Viem , že ju budem další rok rušiť.
    Tak prečo mu nevykážeš dovolenku keď je v práci. Dovolenka za trvania prac.pomeru sa neprepláca, max. 1 týždeň, ak má nárok na 5 týždňov

    hajni je offline (nepripojený) hajni

    hajni
    Prosím mohol by niekto poradiť ako znížiť stratu v JU platca DPH. Ako odpisujete staré záväzky?

    Ivuchak je offline (nepripojený) Ivuchak

    Ivuchak
    veronikasad Pozri príspevok
    Tak prečo mu nevykážeš dovolenku keď je v práci. Dovolenka za trvania prac.pomeru sa neprepláca, max. 1 týždeň, ak má nárok na 5 týždňov
    No to je už ťažká otázka, proste si to neželá,neriešim...Ak na jeho dovolenku nevytvorím rezervu, čo sa stane?

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Pozri rezerva na dovolenku sa tvorí na základe zákona o účtovníctve, pozri napríklad priložený §26, čo sa stane keď ju nevytvoríš, veľmi hypotetická otázka keď nepríde kontrola tak určite nič, a keď príde tiež to nemusí byť problém lebo si si vlastne zvýšil daňový základ a pokuty za porušenia zákona o účtovníctve dáva DÚ veľmi zriedka, určite by som však čerpanie tejto dovolenky v roku 2010 nedal do daňových nákladov.

    §26
    (3) Ku dňu, ku ktorému sa zostavuje účtovná závierka, je účtovná jednotka povinná upraviť ocenenie hodnoty majetku, vytvoriť rezervy a odpisovať majetok v súlade s účtovnými zásadami a účtovnými metódami.

    Helga12 je offline (nepripojený) Helga12

    Helga12
    V roku 2006 mala naša eseročka stratu 1 500 000Sk. Táto strata bola zapríčinená tým, že nám nezaplatili za dodaný materiál a práce. No už v druhom mesiaci 2007 sme tieto peniaze dostali na účet. Na konci roku 2007 sme mali zisk len 750 00 Sk. V roku 2008 zisk 150 000 Sk. V roku 2009 zisk 1 450 000Sk. Stratu som vyrovnávala každoročne z daného zisku. Urobila som dobre? Alebo som mala uhradiť stratu hneď v roku 2007 a opätovne vykazovať stratu, ale nižšiu?

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Stratu uplatňuješ postupne, do výšky zisku, ideálne je ponechať taký základ dane, aby daň vyšla menej ako 16,60 € resp. 500 Sk.

    Nechápem, ako ste mohli mať v r. 2006 stratu z dôvodu nezaplatenia dodaného materiálu a prác?
    S.r.o. povinne vedie podvojné účtovníctvo, kde sa účtuje akruálne, čiže výnosy pri dodaní a nie až vtedy, keď je zaplatené.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Helga12 Pozri príspevok
    V roku 2006 mala naša eseročka stratu 1 500 000Sk. Táto strata bola zapríčinená tým, že nám nezaplatili za dodaný materiál a práce. No už v druhom mesiaci 2007 sme tieto peniaze dostali na účet. Na konci roku 2007 sme mali zisk len 750 00 Sk. V roku 2008 zisk 150 000 Sk. V roku 2009 zisk 1 450 000Sk. Stratu som vyrovnávala každoročne z daného zisku. Urobila som dobre? Alebo som mala uhradiť stratu hneď v roku 2007 a opätovne vykazovať stratu, ale nižšiu?

    Niečo mi tu nehraje: Akú má súvislosť nezaplatenie pohľadávky so stratou spoločnosti? Veď v PÚ predsa účtujeme o výnosoch a nákladoch, a nie o príjmoch a výdavkoch.

    Helga12 je offline (nepripojený) Helga12

    Helga12
    Asi som sa nevyjadrila dobre. Ja som fakturovala materiál a práce až v januári 2007. Na príkaz jedného spoločníka. Urobila som chybu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.