Zavrieť

Porady

preplatok RZZP

Ahojte,

potrebovala by som skontrolovat ci robim dobre RZZP stale mi vychadza preplatok. Robim to v programe zo stranky www.rzzp.sk takze niektore kolonky mi dava automaticky...este som si to robila aj samostatne na papier a tiez mi to tak vychadza...

Vyplnam tlacivo X, XB,XC

V tlacive XB uvadzam ze som podnikala od 1.4.2009 do 19.10.2009 co je 202 dni. ZP ako SZCO som zaplatila za toto obdobie 273,57 eur zaklad dane mam 2096,73 eur v v danovom priznani ako vydavky za ZP som si uplatnila 248,22 eur ( r. B08). vymeriavaci zaklad je 1 095,77.

Minim. zaklad uvadzam 295,50 od aprila do septembra som tak platila cize 295,50 x 6 mesiacov=1773 + tych 19 dni v oktobri tam mam min.zaklad 181,11 cice spolu minim. zaklady su 1954,11.

v bode B50 mi dalo ze som mala zaplatit 273,57 eur ako poistne za toto obdobie co som aj zaplatila. cize toto by malo byt asi dobre...

a v liste XC uvadzam: zaplatene poistne 92,48
vymeriavaci zaklad 325,01 (praca na dohodu)
počet dni ked som bola samoplatcom a minmalny zaklad

januar 31 dni min.zak 191,07
februar 2 dni min zakl 13,64 ( uz od 3 feb.do 31 marca som bola na urade prace)
oktober 12dni( to som nebola uz szco) min.zak 73,96
november 30 dni min.zak 191,07
december 31 dni 191,07 eura
spolu to je 660,81

sucin koeficientu a min.zakladu si vyratal sam a tiez poistne ktore mu vyslo 59,81.

No a v tlacive X mi vychadza -32,67 eur ( cize preplatok)

Robim niekde chybu?
alebo je mozne aby mi vysiel preplatok ked za mna nijaky zamestnavatel nic neplatil
a ja som si kazdy mesiac platila raz ako SZCO a raz ako samoplatca. Presne podla toho ako mi urcili v zdravotnej poistovni.

Dakujem vsetkym za odpoved na moju dlhu otazku ale fakt uz neviem kde by mohla byt chyba...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.