Zavrieť

Porady

Rocne zuctovanie z Rakuska

Ako a preco vlastne podat rocne zuctovanie zo zahranicia ked som zamestnanec v inom state a odvadzam dane tam, na slovensku som odrobil prvych 6 mesiacov roku a zvysok uz vonku na riadnu zamestnanecku prac.zmluvu. Budu ma nahanat z danoveho ak by som nepodal na SK zuctovanie za minuly rok ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    Asi ti ide o podanie daňového priznania.
    Áno, DÚ ťa môže naháňať, lebo aj keď si robil v zahraničí, si povinný doma podať daňové priznanie.
    Mimochodom, keďže s Rakúskom máme zmluvu o vyňatí príjmov, je pravdepodobné, že sa ti daň zaplatená na Slovensku vráti.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    maurer2 Pozri príspevok
    Ako a preco vlastne podat rocne zuctovanie zo zahranicia ked som zamestnanec v inom state a odvadzam dane tam, na slovensku som odrobil prvych 6 mesiacov roku a zvysok uz vonku na riadnu zamestnanecku prac.zmluvu. Budu ma nahanat z danoveho ak by som nepodal na SK zuctovanie za minuly rok ?
    Je to z toho titulu, že každá fyzická osoba(daňovník) je niekde na tejto zemeguli povinný priznať všetky svoje príjmy(celosvetové) v jednom štáte, t. z. ak mal prímy v rôznych štátoch, v nich zdaní jednotlivo len tie príjmy, ktoré na ich území dosiahol a v štáte, ktorého je rezidentom(daňovníkom s neobmedzenou daňovou povinnosťou) všetky dosiahnuté príjmy prizná a zdaní. Samozrejme, môže si daň, odvedenú v inom štáte započítať alebo príjmy vyňať, priznať ich však musí. Zápočet dane alebo vyňatie príjmov závisí od toho, na čom sa štát, v ktorom si rezident, uzniesol s jednotlivými štátmi v Zmluve o zamedzení dvojitého zdanenia.
    Či ťa DU môže a aj bude "naháňať" sa môžeš presvedčiť, ak si prečítaš Zák. 76/2007 Z. z. o medzinárodnej pomoci a spolupráci pri správe daní a o ....... , ktorý nadobudol účinnosť 1. marca 2007.
    Naposledy upravil Marína : 13.02.10 at 06:05

    Rocne zuctovanie z Rakuska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.