Zavrieť

Porady

Železobetonárstvo- remeselná alebo voľná živnosť

Zdravím Vás, otvorila som túto tému z dôvodu, či sa ešte niekto neohlási. SZČO má v ŽL tieto činnosti: 1. železobetonárske práce
2. demolácie, zemné práce a prípr. práce
pre stavbu
3. maliarske a natieračské práce
4. montáž sadrokartónu

Faktúry vystavuje na stavebné práce železobetonárske, jednu faktúru má na ostatné stavebné práce.

Môže si uplatniť 60%? Hľadám aj v remeselných aj vo voľných živnostiach a nemôžem nikde nájsť železobetonárstvo. Nemá s tým niekto skúsenosti?
Pýtala som sa aj dotyčnej SZČO a on povedal, že sa informoval u predošlých účtovníčkach a oni mu povedali, že ak má v ŽL na prvom mieste železobetonárstvo, tak môže 60%. No, neviem. Ďakujem za Vaše názory.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Prečo otvárate tému duplicitne , keď už sa Vám odpovedi dostalo .
    Však si vytlačte vymedzenie remeselných živností a pohľadajte si tam Váš problém.
    http://www.porada.sk/t129331-pausalne-vydavky.html

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Zita5 Pozri príspevok
    Prečo otvárate tému duplicitne , keď už sa Vám odpovedi dostalo .
    Však si vytlačte vymedzenie remeselných živností a pohľadajte si tam Váš problém.
    http://www.porada.sk/t129331-pausalne-vydavky.html
    nevadí,
    porada.sk má dostatočne veĺký server , no problem

    aspoň my ostatní máme kde prispievať.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Prezrela som si remeselné živnosti aj voľné živnosti, ale železobetonárstvo tam nemôžem nájsť. Ja neviem, kde to mám zaradiť. Som z toho hotová. Priradila by som to k stavebníctvu. A tu som v koncoch.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ak sa nemýlim , k tomu nech sa vyjadria muži , železobetonárske práce je podľa mňa .......armovanie a to sa zaleje betónom .Áno patrí to do odvetvia stavebníctva .

    Armovanie a betonárske práce sú voľnou živnosťou .40%.Preto železobetonárske práce nemôžeme nájsť .

    Armovanie je podľa mňa to , čo som priložila na obrázku ...a to sa zaleje betónom , to sú železobetonárske práce.
    Naposledy upravil Zita5 : 13.02.10 at 18:00

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Tak túto odpoveď beriem. Napísali ste to dosť jasne. Myslím si, že on robí práve to armovanie a betonárske práce. K tomu sa prikláňam aj ja. Ja by som to tiež dala na 40%, ale tá účtovnícka firma spred roka to dala na 60%, tak som bola v pomykove. Som Vám veľmi vďačná.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    mondes Pozri príspevok
    Tak túto odpoveď beriem. Napísali ste to dosť jasne. Myslím si, že on robí práve to armovanie a betonárske práce. K tomu sa prikláňam aj ja. Ja by som to tiež dala na 40%, ale tá účtovnícka firma spred roka to dala na 60%, tak som bola v pomykove. Som Vám veľmi vďačná.
    Prečo riešiť to , koľko mu dala minulý rok bývalá účtovníčka, však on s tým musel súhlasiť a on si to zodpovie , Vy musíte konať podľa seba a Vášho posúdenia , že koľko % má nárok na paušálne výdavky .

    Železobetonárstvo- remeselná alebo voľná živnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.