Zavrieť

Porady

reštrukturalizacia

účtujem firmu, ktorá je v reštrukturalizácii. Pri uzavieraní účtovných kníh musím preúčtovať zostatky, ktoré stratili opodstatnenosť na ťarchu príslušných účtov záväzkov so súvsťažným zápisom na účet 688. Vzniká mi tu ale problém, suma 65 % záväzkov, ktoré takto upravím je vysoká a firme vznikne zisk, ktorý nebude vedieť zdaniť. 35%, ktoré sa vyplatia veriteľom, sa rozdeľuje na 5 rokov, ale podľa všetkého, 65 % musím dať do jedného roka....alebo nie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    estefano je offline (nepripojený) estefano

    konkurzný správca estefano
    Ak som správne pochopil, tak plníte 35% a 65% je dohoda o odpustení záväzkov. V tomto prípade by som to nechápal, ako záväzky, ktoré stratili opodstatnenosť. Môže sa tiež jednať aj o nepeňažné plnenie záväzku. Len teraz ma narýchlo nenapadá správny účet. Totiž ešte, píšeš, že plnenie bude do 5 rokov. Čiže je zavedená dozorná správa. A počas nej, ak sa nebude plniť podľa splátkového kalendára, tak sa stále môžte preklopiť do konkurzu a veritelia si prihlásia svoje pohľadávky Ak ich teraz odúčtuješ, potom nový správca ich nebude vedieť porovnať v účtovníctve. Asi to vysvetľujem nejasne, ale je to nóvum pre všetkých.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.