Zavrieť

Porady

DP a preplatok dane

Dobrý deň, prosím poraďte mi: robím DP FO typ B, a vychádza mi tam vysoký daňový preplatok, ale nie som si istá či si ju SZČO môže uplatniť, ak nie je platcom dane. Daňová povinnosť je 0 ale čo potom napíšem do kolonky daňový preplatok? Tiež nulu? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Stannka Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím poraďte mi: robím DP FO typ B, a vychádza mi tam vysoký daňový preplatok, ale nie som si istá či si ju SZČO môže uplatniť, ak nie je platcom dane. Daňová povinnosť je 0 ale čo potom napíšem do kolonky daňový preplatok? Tiež nulu? Ďakujem
    A to z čoho vznikol ten preplatok? Pracoval SZCO niekde na dohodu? Alebo ma deti a uplatnuje si na nich danový bonus?

    Špecifikuj ten preplatok.

    Stannka je offline (nepripojený) Stannka

    Stannka
    On pracuje ako živnostník a faktúruje každý mesiac svojmu "zamestnávateľovi" za vykonanú prácu za určitý mesiac, ale keď odrátam paušálne výdavky 40% a nezdaniteľnú časť na daňovníka 4025,70 € tak je v mínuse nieakých 1000 € a teraz neviem čo s tým.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Stannka Pozri príspevok
    On pracuje ako živnostník a faktúruje každý mesiac svojmu "zamestnávateľovi" za vykonanú prácu za určitý mesiac, ale keď odrátam paušálne výdavky 40% a nezdaniteľnú časť na daňovníka 4025,70 € tak je v mínuse nieakých 1000 € a teraz neviem čo s tým.
    Jaj,
    tak to je potom na 0 a nie v mínuse. To nežiadaš späť od DU.

    Stannka je offline (nepripojený) Stannka

    Stannka
    No a to potom do kolonky daňová povinnosť uvediem 0 aj do daňového preplatku 0 alebo tam neuvádzam nič?

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Stannka Pozri príspevok
    No a to potom do kolonky daňová povinnosť uvediem 0 aj do daňového preplatku 0 alebo tam neuvádzam nič?
    Nedávaš tam nič.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.