Zavrieť

Porady

Vrátenie preplatku ZP

Dobry vecer,

chcem vyriesit takuto situaciu:

priatel ukoncil zivnost k 1.12.2009 a v decembri bol vedeny na UP. Nezrusil vsak trvaly prikaz na poistne do ZP. Preto si podal ziadost o vratenie tohto preplatku 41,37 eur, ale poistovna mu vratila dvojnasobok :-o a teraz nevieme co s tym. ci to vratit, alebo ako? a zapocitat tu decembrovu platbu do RZZP, ked nam ju vratili? aby to nevratili druhy krat :-)) viem, asi sme nemali ziadat, kedze sa to vysporiada v RZZP, ale nejak mi to ani netrklo vtedy :-)) a on tam volal a este teta mu povedala, ze nech napise ziadost..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dara je offline (nepripojený) dara

    dara
    Ak mu poslali naviac, zavolala by som pani s ktorou som telefonovala a dohodla sa s ňou, že ako platbu vrátiť naspať.

    poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

    poisonkatka
    jacekova Pozri príspevok
    ja by som to poriešila v RZZP.
    tam sa to niekde da vpisat? budem vyplnat tlacivo S, priatel bol zamestnany, zivnostnik aj nezamestnany na UP...

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    poisonkatka Pozri príspevok
    tam sa to niekde da vpisat? budem vyplnat tlacivo S, priatel bol zamestnany, zivnostnik aj nezamestnany na UP...

    takže v tlačive S, na list SB, v riadku B06 by sa malo uviesť 496,44€ (12*41,37€ ak by podnikal celý rok).
    keďže on už v decembri nemal platiť ZP, mal by uviesť (11*41,37€=455,07€).

    nakoľko mu poisťovňa vrátila navyše túto platbu, uveďte tam sumu 413,70€ (10*41,37) a v konečnom dôsledku by mal vyjsť v ročnom zúčtovaní nedoplatok 41,37€, ktorý do 30.6.2010 uhradíte do ZP a hotovo.

    Netreba už riešiť žiadne žiadosti ani vytelefonóvať do ZP, keďže zakaždým to zdvihne iná pracovníčka a vysvetlovať jej odznova o čo vám ide, je určite zdĺhavejšie.

    poisonkatka je offline (nepripojený) poisonkatka

    poisonkatka
    jacekova Pozri príspevok
    takže v tlačive S, na list SB, v riadku B06 by sa malo uviesť 496,44€ (12*41,37€ ak by podnikal celý rok).
    keďže on už v decembri nemal platiť ZP, mal by uviesť (11*41,37€=455,07€).

    nakoľko mu poisťovňa vrátila navyše túto platbu, uveďte tam sumu 413,70€ (10*41,37) a v konečnom dôsledku by mal vyjsť v ročnom zúčtovaní nedoplatok 41,37€, ktorý do 30.6.2010 uhradíte do ZP a hotovo.

    Netreba už riešiť žiadne žiadosti ani vytelefonóvať do ZP, keďže zakaždým to zdvihne iná pracovníčka a vysvetlovať jej odznova o čo vám ide, je určite zdĺhavejšie.
    dakujem, skusim to spravit takto

    Vrátenie preplatku ZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.