Zavrieť

Porady

Zle zadaná suma pri platbe cez terminál

Dobrý deň, chcem sa spýtať či vie niekto poradiť so zaúčtovaním zle zadanej sumy pri platbe cez postterminál. Predajca predal tovar v hodnote 100eur a vytlačil doklad cez pokladnu, kde dal spôsob platby kredit - čiže zákazník platil kartou, ale pri zadávaní sumy na terminál sa pomýlil a zadal sumu 80eur, čiže o 20eur menej. účtujem takéto platby cez priebežné položky a teraz ke´d mi prišiel výpis z banky som zistila túto chybu a neviem ako to zaúčtovať. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hlucia je offline (nepripojený) hlucia

    Mamička na materskej dovolenke ...viac hlucia
    Nevie mi nikto poradiť, nesedia mi priebežné položky a neviem ako to zaúčtovať. ďakujem

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Keďže učtuješ v JU zaučtuj si iba 80E príjem, rozdiel si vyžiadaj
    z banky. Alebo taj celú sumu do POZD a rozdiel 20E do VOZD.

    hlucia je offline (nepripojený) hlucia

    Mamička na materskej dovolenke ...viac hlucia
    No tak to som pochopila, ale čo v takom prípade keď predajca nevyblokoval doklad cez pokladňu, ale iba cez terminál a na mesačnej uzávierke suma nie je, ale na výpise z účtu tá suma je. Účtujem POZD na základe mesačnej uzávierky a tak isto aj dph z tej sumy a výpis robím iba cez priebežné položky čiže VNZD, teraz neviem ako to spatne nahodiť, za celý rok mu to robí 260eur a dph je už uzavretá, poraďte....

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Obávam sa, že Ti ostávam už iba sa tváriť, že niektorá platba ktorá bola realizovaná v hotovosti vyparovať ju s platbou cez terminál ako čiastkovú platbu. Alebo podať dodatočné DP DPH.

    hlucia je offline (nepripojený) hlucia

    Mamička na materskej dovolenke ...viac hlucia
    No myslela som si, že to už ani inak nepôjde, aj tak srdečná vďaka za radu.

    Zle zadaná suma pri platbe cez terminál

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.