Zavrieť

Porady

Paušálne výdavky - daňové priznanie

Ahojte, prvýkrát robím paušálne výdavky a mám problém s vyplnením daňového priznania. Mohli by ste mi prosím niekto pomôcť? Príjmy za celý rok sú v sume 10196 a poistné 1169... čo teraz ďalej? Príjmy dám v daňovom priznaní do kolónky 11 príjmy? a akú sumu dám do výdavkov? pod tabuľkou zakliknem okienko Pri príjmoch si uplatňujem výdavky percentom a napíšem tam sumu poistného? čo ďalej, ďakujem.
Marcela
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    skodlerka Pozri príspevok
    Ahojte, prvýkrát robím paušálne výdavky a mám problém s vyplnením daňového priznania. Mohli by ste mi prosím niekto pomôcť? Príjmy za celý rok sú v sume 10196 a poistné 1169... čo teraz ďalej? Príjmy dám v daňovom priznaní do kolónky 11 príjmy? a akú sumu dám do výdavkov? pod tabuľkou zakliknem okienko Pri príjmoch si uplatňujem výdavky percentom a napíšem tam sumu poistného? Ano , tých 1169 €čo ďalej, ďakujem.
    Marcela
    No predsa 40% z príjmov + zaplatené odvody .

    teda u teba 3600+1169 takže 4769 správne vyrátané o príspevok nižšie.
    Naposledy upravil Xanti : 15.02.10 at 19:35

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Ak sú príjmy 10196 €, tak do výdavkov 40% z príjmov= 4078 €, k tomu poistné 1196 €,
    teda výdavky=5274 €.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    marjankaj Pozri príspevok
    Ak sú príjmy 10196 €, tak do výdavkov 40% z príjmov= 4078 €, k tomu poistné 1196 €,
    teda výdavky=5274 €.
    No ja som zabudla rátať a tie 69 a 96 ma dokonale splietli. Samozrejme pravdu máš ty .. Idem škrtať.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    skodlerka Pozri príspevok
    takže tých 4769 dám do kolonky výdavky?
    Kde vyplnaš DP? Na tlačivách od krosu, alebo na drsr.
    Ak na krosu tak zaškrtni políčko paušalne výdavky, hod tam sumu odvodov a ono si samo preráta tú výšku.

    Samozrejme môj výpočet je zlý teda čísla, princíp ostáva. Opravila som svoj prvý príspevok.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    skodlerka Pozri príspevok
    na drsr
    hod si svoje čísla do tejto tabulky a sama uvidíš koľko máš kde vpísať http://www.porada.sk/t118512-pausal-...a-vydajov.html
    samozrejme pripočítaj odvody k tým 40%
    super tabuľka, sedí :O))) ďakujem veľmi pekne, moc ste mi pomohli, ináč by som bola stratená )

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    skodlerka Pozri príspevok
    super tabuľka, sedí :O))) ďakujem veľmi pekne, moc ste mi pomohli, ináč by som bola stratená )
    Rado sa stalo.

    Paušálne výdavky - daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.