Zavrieť

Porady

Dopravná nehoda a náhrada od poisťovne

Dobrý deň
Prosím o váš názor.
Na osobnom vozidle s nulovou daňovou a účtovnou zostatkovou hodnotou mala naša firma dopravnú nehodu, ktorú spôsobil iný účastník. Opravovali sme si ju vo vlastnej réžii,nakoľko máme vlastný servis.
. Vystavili sme faktúru 315/682 .Poisťovňa nám preplatila faktúru, ktorú sme poslali, ale nie v plnej výške. 221/315 Rozdiel, ktorý nám poisťovňa neuhradila som preúčtovala na účet 682/315.
Môže byť tento rozdiel daňovo uznaný, alebo musí byť pripočítateľnou položkou k HV. Motorové vozidlo naďalej používame.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    HankaS je offline (nepripojený) HankaS

    HankaS
    Prepáčte mám chybu v účtovaní, rozdiel ktorý nám poisťovňa neuhradila
    som preúčtovala 582/315

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ten rozdiel je spoluúčasť, ktorá by mala byť uhradená zo zákonnej poistky vinníka.

    HankaS je offline (nepripojený) HankaS

    HankaS
    Bola urobená dohoda o zmiery, kde nám vinník uhradil ešte časť, čo neuhradila poisťovňa, ale aj tak ešte zostala neuhradená časť, ktorá neviem či môže byť daňovo uznaná.

    Dopravná nehoda a náhrada od poisťovne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.