Zavrieť

Porady

Súhrnný výkaz DPH podaný elektronicky

Dobrý deň, potrebujem poradiť so stiahnutím certifikátu. Klientsku elektronickú značku sa mi podarilo stiahnuť bez problémov, ale serverovskú elektronickú značku neviem stiahnuť. Už som bola aj v rubrike Podmienky využívania AES a v bode H som si prešla aj technické predpoklady na strane klienta a tam som si stiahla ajInštalačné súbory aplikácie D.Signer/XAdES. Ale nepomohlo mi to. Vie mi niekto technicky zdatnejší s tým pomôcť? Podľa mňa je to všetko strašne komplikované. Trápim sa stým už druhý deň. Ďakujem
Naposledy upravil Dav : 06.04.10 at 19:00
Usporiadat
Téma je uzavretá.
paťuška paťuška

paťuška je offline (nepripojený) paťuška

pozri sem .... http://www.porada.sk/t128251-elektro...-ako-nato.html
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Chcem poprosiť niekoho,kto už podal súhrnný výkaz elektronicky ak môže aby napísal podrobný postup ako na to išiel na stránke drsr.Je nás tu viac,ktorým sa podarilo certifikáty stiahnuť,ale nevieme kde vyplniť ten výkaz. Má tam byť niekde naše DIČ a to nikde nevidíme.Kedy sa to DIČ má ukázať. Ďakujem za všetkých.
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

Po prihlásení do elektronickej podateľne, by sa ti DIČ malo zobraziť v ľavom hornom rohu obrazovky - pod lištou so záložkami.
0 0
912 912

912 je offline (nepripojený) 912

v podstate ani nič, len baba ...viac
Ja sa tiež už od štvrtku snažím podať súhrnný a DPH elektronicky ale stále sa mi to nepodarilo. Stiahla som si všetko ako píšu, nastavila ovládacie prvky ActiveX (tiež ako píšu) a napriek tomu, keď ho chcem označiť pred odoslaním tak mi stále vypisuje, že sa nepodarilo stiahnuť podpisový komponent, nastavte ActiveX prípadne kontaktujte administrátora. Podávame bez ZEP, viete mi prosím Vás poradiť, kde ešte môžem robiť chybu? Ešte som zabudla dodať, že mám IE 8.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Skúste sa odhlásiť odkazom vľavo. Po odhlásení by sa malo na obrazovke zjaviť okno s upozornením, treba dať áno, potom opätovné prihlásenie. Skúste takto....
0 0
912 912

912 je offline (nepripojený) 912

v podstate ani nič, len baba ...viac
Nepodarilo sa :-( Som z toho už fakt zúfalá.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Musí, robím to denno -denne.... prihlásenie: Elektronická komunikácia.... elektronická podateľňa.... ID.... heslo.... po prihlásení odhlásiť odkazom vľavo.... reštart PC a zopakovať. Ak vyhodí okienko s upozornením, je OK.
0 0
912 912

912 je offline (nepripojený) 912

v podstate ani nič, len baba ...viac
Zapla som, vypla som, ukázalo mi okienko s upozornením na nezabezpečený obsah, idem skúsiť reštartnúť PC, ozvem sa. A zatiaľ veľmi pekne za rady v túto nedeľnú hodinu ďakujem.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

912 Pozri príspevok
Zapla som, vypla som, ukázalo mi okienko s upozornením na nezabezpečený obsah, idem skúsiť reštartnúť PC, ozvem sa. A zatiaľ veľmi pekne za rady v túto nedeľnú hodinu ďakujem.
A robíš to v Internet Exploreri?
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
912 Pozri príspevok
Zapla som, vypla som, ukázalo mi okienko s upozornením na nezabezpečený obsah, idem skúsiť reštartnúť PC, ozvem sa. A zatiaľ veľmi pekne za rady v túto nedeľnú hodinu ďakujem.
To bolo dôležité, to okienko s nezabezpečeným obsahom.
0 0
912 912

912 je offline (nepripojený) 912

v podstate ani nič, len baba ...viac
Blankake Pozri príspevok
A robíš to v Internet Exploreri?

Áno, mám Internet Explorer 8. Skúsila som aj postup s reštartom, ale nepomohlo mi to. Stále vypisuje: "Nepodarilo sa stiahnuť podpisovací komponent. Prosím, vo vašom prehliadači povoľte nastavenia pre sťahovanie ActiveX komponentov, prípadne kontaktujte administrátora". Neviem fakt, prečo mi to robí, skúsim zajtra zobrať notebook a spýtať sa kolegov na IT oddelení.

Ďakujem ešte raz všetkým za rady.
0 0
AHA AHA

AHA je offline (nepripojený) AHA

Ja som volala na hot line BB a tam mi bolo povedané, že musím stiahnuť všetky tri súbory a v danom poradí ich aj inštalovať potom to šlo
0 0
AHA AHA

AHA je offline (nepripojený) AHA

Ja mám teraz skôr problém s tým, že som si bola autorizovať jednu firmu ešte 17.02.2010 a dodnes mi ju nepridelili. Neviem čo urobím už aj zadala dopyt do BB. uvidím čo sa bude diať. Aj tak si myslým, že je to nedomyslené mohli aspoň dva mesiace nechať na skúšobnú prevádzku a pri prípadnom probléme sme mohli xml súbor odovzdať na CD nosiči. Takto to bude iba o pokutách.
0 0
912 912

912 je offline (nepripojený) 912

v podstate ani nič, len baba ...viac
AHA Pozri príspevok
Ja som volala na hot line BB a tam mi bolo povedané, že musím stiahnuť všetky tri súbory a v danom poradí ich aj inštalovať potom to šlo
Aký je tretí súbor? Ja som sťahovala len dva. My ale nemáme zaručený elektronický podpis.
0 0
AHA AHA

AHA je offline (nepripojený) AHA

Ja to sťahovala kôli ZEP, ale na čísle 048/4317222 Vás budú navigovať sú celkom ochotný. Dnes je hot line do 17:00
0 0
ivako ivako

ivako je offline (nepripojený) ivako

ja som ešte stiahla: Podpisová politika pre rok 2010: SignaturePolicy2010.zip Používateľská príručka pre import podpisovej politiky pre rok 2010. Nachádza sa v podmienkach využívania AES.

Priradenie podpisovej politiky do aplikácie D.Signer/XAdES
Správne overovanie zaručených elektronických podpisov a certifikačnej cesty, na základe podpisovej politiky, je kľúčovým predpokladom pre zabezpečenie kompatibility a jednotného prostredia elektronického podpisu v oblasti podpisových politík v SR, s ohľadom na prostredie elektronického podpisu najmä v krajinách EÚ.
Pre účely využívania autorizovanej služby elektronického doručovania daňových dokumentov na Elektronickú podateľňu správcu dane je nevyhnutné priradenie novej podpisovej politiky pre rok 2010 do aplikácie D.Signer/XAdES. Bez priradenia podpisovej politiky nie je možné od 1.1.2010 korektne podpísať, resp. označiť elektronicky doručovaný daňový dokument. Priradenie podpisovej politiky do aplikácie sa týka všetkých používateľov autorizovanej služby elektronického doručovania dokumentov bez ohľadu na skutočnosť, či sú doručované dokumenty podpisované zaručeným elektronickým podpisom alebo označované elektronickou značkou podateľne portálu eTax DR SR (t.zn. ak používateľ komunikuje s daňovou správou na základe uzatvorenej Dohody o spôsobe doručovania písomností doručovaných elektronickými prostriedkami, ktoré nebudú podpísané zaručeným elektronickým podpisom uzatvorenej podľa § 20 ods. 8 zákona č. 511/1992 Zb. v znení neskorších predpisov).
0 0
ErikaDP ErikaDP

ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

Mala som taký istý problém, tiež som bola autorizovať 17.2.2010.
Reklamovala som na callcentre v piatok aj v sobotu, že nevidím DIČ, povedali že maju viac takých prípadov. Ale už je to v poriadku, do dnešného rána to spojazdnili.
0 0
912 912

912 je offline (nepripojený) 912

v podstate ani nič, len baba ...viac
AHA Pozri príspevok
Ja to sťahovala kôli ZEP, ale na čísle 048/4317222 Vás budú navigovať sú celkom ochotný. Dnes je hot line do 17:00
Ďakujem, skúsim sa tam dovolať, momentálne sú všetci obsadení.

Zuzana
0 0
AHA AHA

AHA je offline (nepripojený) AHA

ErikaDP Pozri príspevok
Mala som taký istý problém, tiež som bola autorizovať 17.2.2010.
Reklamovala som na callcentre v piatok aj v sobotu, že nevidím DIČ, povedali že maju viac takých prípadov. Ale už je to v poriadku, do dnešného rána to spojazdnili.
Tak to máte šťastie.
0 0
912 912

912 je offline (nepripojený) 912

v podstate ani nič, len baba ...viac
ivako Pozri príspevok
ja som ešte stiahla: Podpisová politika pre rok 2010: SignaturePolicy2010.zip Používateľská príručka pre import podpisovej politiky pre rok 2010. Nachádza sa v podmienkach využívania AES.

Priradenie podpisovej politiky do aplikácie D.Signer/XAdES
Správne overovanie zaručených elektronických podpisov a certifikačnej cesty, na základe podpisovej politiky, je kľúčovým predpokladom pre zabezpečenie kompatibility a jednotného prostredia elektronického podpisu v oblasti podpisových politík v SR, s ohľadom na prostredie elektronického podpisu najmä v krajinách EÚ.
Pre účely využívania autorizovanej služby elektronického doručovania daňových dokumentov na Elektronickú podateľňu správcu dane je nevyhnutné priradenie novej podpisovej politiky pre rok 2010 do aplikácie D.Signer/XAdES. Bez priradenia podpisovej politiky nie je možné od 1.1.2010 korektne podpísať, resp. označiť elektronicky doručovaný daňový dokument. Priradenie podpisovej politiky do aplikácie sa týka všetkých používateľov autorizovanej služby elektronického doručovania dokumentov bez ohľadu na skutočnosť, či sú doručované dokumenty podpisované zaručeným elektronickým podpisom alebo označované elektronickou značkou podateľne portálu eTax DR SR (t.zn. ak používateľ komunikuje s daňovou správou na základe uzatvorenej Dohody o spôsobe doručovania písomností doručovaných elektronickými prostriedkami, ktoré nebudú podpísané zaručeným elektronickým podpisom uzatvorenej podľa § 20 ods. 8 zákona č. 511/1992 Zb. v znení neskorších predpisov).
Veľmi preveľmi ďakujem. Ja som počas celej inštalácie nikde nezistila, že treba nainštalovať aj toto. Práve sa mi podarilo odoslať DPH a tak som začala hučať, že si môj manžel myslí, že nie som úplne normálna.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať