Zavrieť

Porady

2 x uhradená VFA

Dobrý deň.
V roku 2005 nám nemecká firma 2x uhradila tú istú faktúru v sume 400 EUR. Keď sme im to oznámili, tvrdili, že oni majú v účtovníctve všetko v poriadku. Od roku 2005 tak máme v účovníctve naviac uhradenú faktúru a chceme sa toho zbaviť. Ako mám postupovať? Len interným dokladom zaúčtovať napr. 311 AE/648 a jednoducho to dodaniť?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Napriklad aj tak sa dá.

    AIMA je offline (nepripojený) AIMA

    AIMA
    Ja som vystavila preddavkovú faktúru v 2009
    prišla mi platba v 2009- vystavila som fa na prijatú platbu
    platba mi prišla druhý krát v 2009 a omylom som vystavila ďalšiu fa na PP (z oboch je odvedená DPH aj DzP)
    teraz v 2010 prišlo od odberateľa vyžiadanie platby, zistilia som chybu, idem vrátiť platbu...
    Ako to to celé a na aké účty zaúčtujem?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    AIMA Pozri príspevok
    Ja som vystavila preddavkovú faktúru v 2009
    prišla mi platba v 2009- vystavila som fa na prijatú platbu
    platba mi prišla druhý krát v 2009 a omylom som vystavila ďalšiu fa na PP (z oboch je odvedená DPH aj DzP)
    teraz v 2010 prišlo od odberateľa vyžiadanie platby, zistilia som chybu, idem vrátiť platbu...
    Ako to to celé a na aké účty zaúčtujem?
    Vystaviť storno tej duplicitnej fa. Účtovanie 311/602 s mínusom, a vrátiť čiastku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.