Zavrieť

Porady

kúpa novín

Môžem si ako fyzická osoba podnikateľ uplatniť v nákladoch aj kúpu denníka Hospodárske noviny?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mamuša je offline (nepripojený) mamuša

    mamuša
    Zdenka175 Pozri príspevok
    áno
    na pokl. doklade je napísané tlač, takže neviem či by nemalo byť špecifikované ináč, aby to uznali ako daň. výdavok

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    mamuša Pozri príspevok
    na pokl. doklade je napísané tlač, takže neviem či by nemalo byť špecifikované ináč, aby to uznali ako daň. výdavok

    Veď môžeš povedať, že si si dal niečo urobiť v tlačiarni.

    Alebo si vybav predplatné a budeš mať na to faktúru.

    mamuša je offline (nepripojený) mamuša

    mamuša
    marjankaj Pozri príspevok
    Veď môžeš povedať, že si si dal niečo urobiť v tlačiarni.

    Alebo si vybav predplatné a budeš mať na to faktúru.
    ja som sa zamyslela nad príspevkom a tú tlač som nemyslela tak ako ty, takže v trafike nič netlačia, možno v BA áno !!!

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    mamuša Pozri príspevok
    ja som sa zamyslela nad príspevkom a tú tlač som nemyslela tak ako ty, takže v trafike nič netlačia, možno v BA áno !!!
    No ja pochybujem, že ho donútiš, aby si to zmenil v reg. pokladni. Buď zmeníš trafiku, kde to bude podľa teba, alebo si to dopíš sama na výdavkový doklad. Môžeš byť rada, že sa to dá identifikovať. Niekde býva uvedené niečo takéto " Solid PS28" a to ti nemusí nájsť vždy ani google.
    A o nákupoch v IKEA ani nehovorím.
    Naposledy upravil marjankaj : 28.02.10 at 23:14

    mamuša je offline (nepripojený) mamuša

    mamuša
    marjankaj Pozri príspevok
    No ja pochybujem, že ho donútiš, aby si to zmenil v reg. pokladni. Buď zmeníš trafiku, kde to bude podľa teba, alebo si to dopíš sama na výdavkový doklad. Môžeš byť rada, že sa to dá identifikovať. Niekde býva uvedené niečo takéto " Solid PS28" a to ti nemusí nájsť vždy ani google.
    A o nákupoch v IKEA ani nehovorím.
    som rada, že sme sa pochopili, ale ani taký daňovák nemôže vedieť čo je " Solid PS28" a preto ti to vyhodí...

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    mamuša Pozri príspevok
    som rada, že sme sa pochopili, ale ani taký daňovák nemôže vedieť čo je " Solid PS28" a preto ti to vyhodí...
    A nevyhodí. Je to predlžovačka. A ja to tam napíšem. Môže si to sám overiť. To chceš povedať, že keď sa bude robiť "sprostý"(napríklad nebude vedieť, že "toyota" je automobil), tak môže vyhodiť všetko?

    mamuša je offline (nepripojený) mamuša

    mamuša
    marjankaj Pozri príspevok
    A nevyhodí. Je to predlžovačka. A ja to tam napíšem. Môže si to sám overiť. To chceš povedať, že keď sa bude robiť "sprostý"(napríklad nebude vedieť, že "toyota" je automobil), tak môže vyhodiť všetko?
    budeme optimisti, takže môže byť....podľa Dumasa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.