Zavrieť

Porady

Zmena účtovníčky v priebehu roka v s.r.o.

Dobrý deň,
hľadala som riešenie môjho problému na stránke Porady, ale márne, nenašla som. Prebrala som účtovníctvo od 1.7.2009. Firma mi odovzdala účtovné zostavy k 30.6., kde je predvaha, výkaz ziskov a strát, hlavná kniha synt.ev. k 30.6. Potrebujem radu, ako mám vlastne pokračovať, aby som spojila 1. polrok s 2. polrokom. Myslím si, že by som to mala k 1.7. nejakými účtami preúčtovať, aby sa mi to zrátalo za celý rok. Neviem to, lebo nemám také skúsenosti. Prosím Vás o radu, ďakujem ☺☺☺
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ibiza je offline (nepripojený) ibiza

    ibiza
    Ja účtujem napr. v omege a tam je pekne v príručke rozpísaný spôsob ako postupovať ak začínate v programe v priebehu účtovného obdobia. Pochopila som to tak, že sa zadajú začiatočné zostatky a obraty. Netreba to nijako preúčtovať.

    habrina08 je offline (nepripojený) habrina08

    habrina08
    pozerala som aj manuál a stránku MRP, ale nič som nenašla....neviete niekto poradiť? prosím.....ako by ste to riešili Vy?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Konečné stavy k 30.06. nahodiť ako počiatočné stavy. Vrátane aj účtov 5xx a 6xx. A pokračovať v účtovaní.

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    a dohodit pohladavky a zavazky (v omege mam poznost dat priznak neuctovat, vtedy program neberie do uvahy uctovanie ale zahrnie mi ich do saldokonta aby som mohla robit dalsie uhrady, resp. posielat upomienky...)

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    andreaS Pozri príspevok
    a dohodit pohladavky a zavazky (v omege mam poznost dat priznak neuctovat, vtedy program neberie do uvahy uctovanie ale zahrnie mi ich do saldokonta aby som mohla robit dalsie uhrady, resp. posielat upomienky...)
    V MRP je lepšie rozdeliť pohľadávky a záväzky na uhradené a neuhradené. Neuhradené pohľadávky a záväzky nahrať cez Knihy pohľadávok a záväzkov, a zaúčtovať ich do Denníka. Uhradené pohľadávky a záväzky nahrať do počiatočných stavov, ako píše Zoltán Kovács.

    Zmena účtovníčky v priebehu roka v s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.