Zavrieť

Porady

Zaučtovanie PHL pri cest. náhradách

Alebo som už taká domotaná, ale potrebovala by som radu.
Ked nakupujem PHL a uplatňujem cestovné náhrady sadzbou, peniaze, ktoré platím za phl musia ísť aj cez pokladňu alebo bank. účet ako výdavok neovplyv. základ dane. Pri vyučtovaní cesťáka ich účtujem cez interný doklad alebo cez pokladňu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Zbytočne si to komplikuješ, prečo nákup PHL robíš cez JÚ, veď auto nemáš v majetku, tak nemáš čo o PHL účtovať, zaúčtuješ len vyplatenie cesťáku.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    mamuša Pozri príspevok
    Alebo som už taká domotaná, ale potrebovala by som radu.
    Ked nakupujem PHL a uplatňujem cestovné náhrady sadzbou, peniaze, ktoré platím za phl musia ísť aj cez pokladňu alebo bank. účet ako výdavok neovplyv. základ dane. Pri vyučtovaní cesťáka ich účtujem cez interný doklad alebo cez pokladňu?
    Je na Vašom rozhodnutí,prípustné je aj cez pokladňu , ale aj v rámci účtovných uzávierkových operácii .

    mamuša je offline (nepripojený) mamuša

    mamuša
    Zita5 Pozri príspevok
    Je na Vašom rozhodnutí,prípustné je aj cez pokladňu , ale aj v rámci účtovných uzávierkových operácii .
    zdá sa mi to tiež zbytočné, ale napríklad phl čo som kupovala a platila kartou tie musím ako pohyby na účte evidovať aj ked ako VNZD, ale pohyb v pokladnici nemusím....

    mamuša je offline (nepripojený) mamuša

    mamuša
    IvoM Pozri príspevok
    Zbytočne si to komplikuješ, prečo nákup PHL robíš cez JÚ, veď auto nemáš v majetku, tak nemáš čo o PHL účtovať, zaúčtuješ len vyplatenie cesťáku.
    takže za celé obdobie, čo som používala auto a nieje na Ičo t.j 4 mesiace si mám iba účtovať na základe cesťákov-cestovnú nahradu, bloky za PHL odložiť iba kvôli určeniu ceny PHL?

    eleatar je offline (nepripojený) eleatar

    eleatar
    Ja som z tychto pohonnych hmot a cestakov dost domotany.

    Mam auto v osobnom vlastnictve, pouzivam ho na firemne ucely od septembra 2009, takze som v tom novy...
    Uctujem v Alfe. Vediem dennik jazd a vystavujem cestovne prikazy, tankovanie dokladam blockami.

    Problem je ze neviem ako do penazneho dennika zauctovat preplatenie nakupu PHL a vzniknute pausalne nahrady...(povedzme ze pausalna nahradu na jednu jazdu cca 50km mi vychadza okolo 15€, pri spotrebe 8,4l/100km), vie mi niekto poradit?

    Dakujem za odpoveď

    ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

    ? ego.mc
    Na základe cestovných príkazov si sprav vyúčtovanie (stačí raz za mesiac), v ktorom budú zahrnuté cestovné náhrady, PHL, stravné, príp. ostatné náklady (parkovné, ubytovanie a p.).
    Toto vyúčtovanie zaúčtuj ako VOZD, prevádzkovú réžiu a vyplať si ho z pokladne.
    Ak nemáš toľko v pokladni, môžeš tak urobiť na konci roka ako nepeňažnú uzávierkovú operáciu za celý rok.

    eleatar je offline (nepripojený) eleatar

    eleatar
    Ďakujem pekne za odpoveď, už som sa k tomu medzičasom dopatral aj v inych temach, skutočne stači len dobre hľadať, na porade je asi všetko

    Zaučtovanie PHL pri cest. náhradách

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.