Zavrieť

Porady

účtovanie zrazenej dane

Ahojte.
Chcem sa opytat, ako v Alfe zauctovat zrazenu a odvedenu dan z BU u brigadnika.
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Gajka Pozri príspevok
    Ahojte.
    Chcem sa opytat, ako v Alfe zauctovat zrazenu a odvedenu dan z BU u brigadnika.
    Dakujem.
    Daň zaúčtuješ ako výdavok z BU - peňažný denník v členení Mzdy (analytické členenie - zrážková daň.) Ale najskôr musíš mať túto zrážkovú daň v záväzkoch, a potom klasicky uhradíš záväzok, ako som už vyššie písala.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Gajka Pozri príspevok
    Daň je zražková.

    Velmi pekne dakujem.
    Ak máte viacerých zamestnancov a niektorí poberajú aj daňový bonus, nemusíte zrážkovú daň odvádzať, môžete o túto zrážkovú daň znížiť v Prehľade ... za príslušný Q daňový bonus. Ak však máte len tohto jedného pracovníka, tak pri odvedení zrážkovej dane postupujete ako som už písala.

    Jenny-jana je offline (nepripojený) Jenny-jana

    Jenny-jana
    Dobrý deň, prave som hladala odpoveď na túto tému? Chcem sa spýtať či je nutné riešiť to cez záväzky, nemôžem to účtovať priamo z BU v členení zražkova dan. Tak isto učtujem aj odvody do ZP cez BU v členení MZDY a ODVODY DO FONDOU ale všetko cez banku v ramci uhrady? ?

    a viete mi poradiť na konci roka je potrebne zaúčtovať do záväzkov mzdy a odvody ktore idu v 01/2010? čiže vo vykaze budem mať v zäväzkoch prave tieto mzdove veci ak mam ostatné faktury(t.j.zaväzky)vysporiadane??

    ĎAKUJEM

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Jenny-jana Pozri príspevok
    Dobrý deň, prave som hladala odpoveď na túto tému? Chcem sa spýtať či je nutné riešiť to cez záväzky, nemôžem to účtovať priamo z BU v členení zražkova dan. Tak isto učtujem aj odvody do ZP cez BU v členení MZDY a ODVODY DO FONDOU ale všetko cez banku v ramci uhrady? ?

    a viete mi poradiť na konci roka je potrebne zaúčtovať do záväzkov mzdy a odvody ktore idu v 01/2010? čiže vo vykaze budem mať v zäväzkoch prave tieto mzdove veci ak mam ostatné faktury(t.j.zaväzky)vysporiadane??

    ĎAKUJEM
    Záväzky voči SP a ZP sa v zmysle § 15 ods. 4 zákona o účtovníctve evidujú v knihe záväzkov.
    Na konci roka treba dať do záväzkov mzdy zamestnancov za 12/09, odvody, či už za zamestnancov aj za SZČO, treba tam dať pripadnú daň z mot. vozidiel, tiež RZZP ako aj daňové priznanie SZČO.

    Jenny-jana je offline (nepripojený) Jenny-jana

    Jenny-jana
    Ďakujem ešte raz. Ale do knihy záväzkov zaučtujem tieto odvody ku 12/09? v priebehu roka to nie je potrebne riešiť cez záväzky?
    Možno by ste mi ešte vedeli poradť tržbu je možne zaúčtovať raz za mesiac jedným dokladom alebo je potrebne každý den? A ak som v roku 07,08 nerobila vybery z pokladne pre vlastnu potrebu podnikatela a sa mi tam nazbieralo okolo 7tis eur, nedesedel mi skutočny(fyzický) zostatok na pokladnu a tak aj prevod z SKK pokladnice do eurovej (nemam taký doklad o zmene SKK na euro)je to velky problem???

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Jenny-jana Pozri príspevok
    Ďakujem ešte raz. Ale do knihy záväzkov zaučtujem tieto odvody ku 12/09? v priebehu roka to nie je potrebne riešiť cez záväzky?
    Možno by ste mi ešte vedeli poradť tržbu je možne zaúčtovať raz za mesiac jedným dokladom alebo je potrebne každý den? A ak som v roku 07,08 nerobila vybery z pokladne pre vlastnu potrebu podnikatela a sa mi tam nazbieralo okolo 7tis eur, nedesedel mi skutočny zostatok na pokladnu a tak aj prevod z SKK pokladnice do eurovej je to velky problem???
    Odvody sa v knihe záväzkov evidujú mesačne. Ja dennú tržbu účtujem denne. Pretože ak máš za deň viac výdavkov, mohla by si sa v pokladni dostať do mínusu.
    Robila si si inventarizáciu pokladne? Alebo ako vieš, že ti nesedel skutočný stav pokladne s účtovným stavom? Na konci roka 2008 si mala vybrať všetky peniaze v SK mene, aby si mala zostatok nula, a na začiatku roka 2009 si mala dať vklad podnikateľa už v Eur.

    Jenny-jana je offline (nepripojený) Jenny-jana

    Jenny-jana
    AHA, Ďakujem. Da sa potom zaslať opravny vykaz o prijmoch a vydajoch lebo ja mam v pokladnici tých 210 tis SK ku koncu roka. alebo čo by ste mi poradili? Stav mi určite nesedel lebo tolko v pokladni namaju, len ja som nevedela že to môžem robiť cez ten osobny vyber preto sa mi tolko nazbieralo.

    Jenny-jana je offline (nepripojený) Jenny-jana

    Jenny-jana
    Pripadne mam na vypise z BU niečo ako emis.vklad 1000eur, necham v pokladni za rok 2008 tých 30 126? s tým že sa odniesli v januari do banky? ale čo s tým výkazom ked mi nebude sedieť pokladnica :-(
    Naposledy upravil Jenny-jana : 01.03.10 at 10:28

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Jenny-jana Pozri príspevok
    AHA, Ďakujem. Da sa potom zaslať opravny vykaz o prijmoch a vydajoch lebo ja mam v pokladnici tých 210 tis SK ku koncu roka. alebo čo by ste mi poradili? Stav mi určite nesedel lebo tolko v pokladni namaju, len ja som nevedela že to môžem robiť cez ten osobny vyber preto sa mi tolko nazbieralo.
    Skúsim ti poradiť takto: aby si nemusela opravovať výkaz o majetku a záväzkoch, nechaj rok 2008 tak. Začiatkom roka, napr. 2. januára daj celú sumu, čo máš v pokladni ako osobná spotreba podnikateľa. Dostaneš nulu. Nedávaj to do banky, lebo by ti nesedela banka, nemala by si na výpise z banky vklad do banky. Keďže začiatkom roka do 16. 1. sa používali obe meny (Eurá aj Sk). Dňa 3. 1. daj do pokladne vklad podnikateľa sumu, aby si nebola v mínuse. A vždy, keď budeš mať veľký zostatok, daj buď výber - osobná spotreba, alebo ak vkladajú nejaké peniaze na účet, tak ako vklad do banky. A opačne. Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.