Zavrieť

Porady

refundácia cestovnej náhrady

Prosím, potrebovala by som poradiť, ako postupovať, keď naša firma bola v Rakúsku urobiť záručnú opravu slovenskej firme -nezávislé kúrenie na vozidle. Firma, ktorej budeme záruku faktúrovať chce, aby sme vypísali cestovný príkaz, že aj ten nám vrámci záruky preplatia. Ja teraz neviem, či táto refundácia podlieha DPH a či nevstupuje do súhrnného výkazu. Alebo mám urobiť iba riadnu faktúru na záručnú opravu s dph a len poslať cestovný príkaz? Ďakujem skúsenejším.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Nie je mi ale jasné komu tú záručnú opravu vlastne fakturujete, a fakturujú sa podľa mňa dopravné/prepravné/cestovné náklady a nie cestovný príkaz.

    JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

    JM1968
    IvoM Pozri príspevok
    Nie je mi ale jasné komu tú záručnú opravu vlastne fakturujete, a fakturujú sa podľa mňa dopravné/prepravné/cestovné náklady a nie cestovný príkaz.
    Záručnú opravu faktúrujeme firme, ktorá dodala našej firme súčiastky ( sme ich autorizovaný servis),ktoré sme použili pre tretiu firmu a ktoré sa pokazili v aute tejto tretej firmy, akurát keď bolo ich vozidlo v Rakúsku. Všetky firmy sme slovenské. Takže tretia firma má nárok na opravu zadarmo a my nové súčiastky a opravu faktúrujeme prvej firme vrámci záruky. A táto prvá firma chce, aby sme im poslali náš cestovný príkaz na cestu do Rakúska, že aj to nám preplatia. Ďakujem za trpezlivosť.

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Už mi to je jasné, je to dodanie služby podľa §15.1 takže s DPH. Čo sa týka toho cesťáku, tak nemôžte im poslať len cesťák na preplatenie, je to súčasť Vami poskytnutej služby ktorú im fakturujete, môže byť ale jeho kópia ako príloha k faktúre na základe ktorej im tieto dopravné náklady fakturujete.

    JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

    JM1968
    IvoM Pozri príspevok
    Už mi to je jasné, je to dodanie služby podľa §15.1 takže s DPH. Čo sa týka toho cesťáku, tak nemôžte im poslať len cesťák na preplatenie, je to súčasť Vami poskytnutej služby ktorú im fakturujete, môže byť ale jeho kópia ako príloha k faktúre na základe ktorej im tieto dopravné náklady fakturujete.
    Ďakujem pekne, už len toľko, či aj na tento cesťák mám dať dph. Ak je to príloha, tak asi áno...

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    JM1968 Pozri príspevok
    Ďakujem pekne, už len toľko, či aj na tento cesťák mám dať dph. Ak je to príloha, tak asi áno...

    Samozrejme, je to súčasť Vami poskytnutej služby.

    JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

    JM1968
    IvoM Pozri príspevok
    Samozrejme, je to súčasť Vami poskytnutej služby.
    Ďakujem ešte raz, pekný deň

    refundácia cestovnej náhrady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.