Zavrieť

Porady

podozrenie z neplatenia dane z prenájmu

Ahojte, viete mi niekto poradiť ako mám postupovať, keby som chcela preveriť, či majiteľ bytu, v ktorom sme boli v prenájme platil daň z prenájmu? Zmluva bola uzatvorená len na rok, papierovo sa nepredlžovala. Ďalšie dva roky sme tam bývali len na ústnu dohodu, doklad o platení za každý mesiac máme. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    jana125 Pozri príspevok
    Ahojte, viete mi niekto poradiť ako mám postupovať, keby som chcela preveriť, či majiteľ bytu, v ktorom sme boli v prenájme platil daň z prenájmu? Zmluva bola uzatvorená len na rok, papierovo sa nepredlžovala. Ďalšie dva roky sme tam bývali len na ústnu dohodu, doklad o platení za každý mesiac máme. ďakujem
    K čomu ti to bude teraz? Ak si mu dávala peniaze "načierno" - bez zmluvy, nebudeš mať problémy aj ty ?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Nemám záujem niekomu držať stránku , ale ten prenajímateľ Vám až tak ublížil ,že ste schopná až tak ďaleko zájsť ?

    Inak miestne príslušný daňový úrad Vám informáciu na základe Vašej žiadosti podá .

    jana125 je offline (nepripojený) jana125

    jana125
    Ide o to, ze nám nevrátil posledný nájom. Byt predal, museli sme sa behom pár dní vysťahovať. Súhlasili sme s tým pod podmienkou, že nám nájom za posledný mesiac vráti. Majiteľ hovoril, že s tým problém nemá. Teraz sa zatajuje, nedvíha.....tak pokiaľ má on takýto prístup k nám, budeme mať aj my k nemu.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Keď už ide o to zdaňovanie. Ročná výška nájomného bola vyššia ako 100 tisíc v starej mene? Lebo ak áno potom bola povinnosť z tvojej strany to každý rok nahlásiť na DÚ, že si vyplatil fyzickej osobe toľko a toľko.....

    Ľaľa je offline (nepripojený) Ľaľa

    Ľaľa
    Syn býval v podnájme v garsónke, garsónku vlastnila nejaká Judr. z Blavy. Mal aj zmluvu. Tiež chcela garsónku predať a syn sa musel vysťahovať. Mali sme problémy z vrátením tzv. "akontácie", ktorú musel syn zaplatiť vo výške dvojnásobku dohodnutého nájomného a ktorá mu pri skončení prenájmu mala byť vrátená. Pani doktorka bola raz v zahraničí, raz zaneprázdnená, ale keď sa do toho zapojil manžel a povedal jej, že ako do určitého termínu peniaze nevráti, tak sa obrátime na príslušný daňový úrad a čuduj sa svete pani doktorka peniaze asi po troch mesiacoch vrátila, čiže treba sa asi pri takýchto "zaneprázdnených osobách" stále hlásiť o svoje práva.

    jana125 je offline (nepripojený) jana125

    jana125
    Na osobu to vychádzalo cca 4000 v starej mene, takze ročná výška nájomného za osobu nebola vyššia než 100 tisíc. Majiteľke sme hovorili, že dáme to preveriť na daňové, zostala síce zaskočená, ale odvtedy sa s ňou nedá skontaktovať. Samozrejme údaje o nej máme. Len by som potrebovala vedieť, ako teda postupovať

    podozrenie z neplatenia dane z prenájmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.