Zavrieť

Porady

Neuznaný paragraf.

Dobrý večer,chcel by som Vás poprosiť o radu Zamestnávateľ mi neuznal paragraf za ošetrenie u lekára nakoľko je to prvý paragraf v tomto roku i napriek tomu mi ho neuznaly neviem čo mám robiť,ako postupovať a či podľa zákona §141 mám nárok na paragraf a či zamestnávateľ môže zakázať resp.neuznať paragraf.Za odpoveď vopred Ďakujem s pozdravom Fero Lopata
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Fero Lopata Pozri príspevok
    Dobrý večer,chcel by som Vás poprosiť o radu Zamestnávateľ mi neuznal paragraf za ošetrenie u lekára nakoľko je to prvý paragraf v tomto roku i napriek tomu mi ho neuznaly neviem čo mám robiť,ako postupovať a či podľa zákona §141 mám nárok na paragraf a či zamestnávateľ môže zakázať resp.neuznať paragraf.Za odpoveď vopred Ďakujem s pozdravom Fero Lopata
    Postupoval si v zmysle § 144 Zákonníka práce = oznámil si to zamestnávatelovi pred vznikom prekážky v práci ?
    Máš na potvrdení vyznačenú dobu trvania ošetrenia v zdr. zariadení ?

    § 144
    Spoločné ustanovenie o prekážkach v práci

    Na začiatok

    (1) Ak je prekážka v práci zamestnancovi vopred známa, je povinný včas požiadať zamestnávateľa o poskytnutie pracovného voľna. Inak je zamestnanec povinný upovedomiť zamestnávateľa o prekážke v práci a o jej predpokladanom trvaní bez zbytočného odkladu.

    (2) Prekážku v práci a jej trvanie je zamestnanec povinný zamestnávateľovi preukázať. Príslušné zariadenie je povinné potvrdiť mu doklad o existencii prekážky v práci a o jej trvaní. Ak má zamestnanec nárok na pracovné voľno bez náhrady mzdy, zamestnávateľ je povinný mu umožniť nadpracovanie zameškaného času, ak tomu nebránia vážne prevádzkové dôvody.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.