Zavrieť

Porady

pracovný pomer na dobu určitú a jeho predĺženie (na dobu určitú)

Zdravim,
poradi mi niekto, prosim, ohladne zmeny pracovnej zmluvy?
Jednemu zamestnancovi konci zmluva 31.7.2004. Je mozne mu ju predlzit a ked ano na kolko maximalne? Alebo ju mozem predlzit ale uz iba na dobu neurcitu?
Dakujem
Usporiadat
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
len tak narýchlo:
zákonník práce § 48 ods. 2, a ďalšie.
Prepáč nemám čas sa rozpisovať, tak skús pozrieť.
Pekný deň
0 0
ivab ivab

ivab je offline (nepripojený) ivab

Jozef nepises podstatnu vec, a to, kedy pracovný pomer vznikol.

Kažopádne môžeš zmluvu uzavretú na dobu určitú predĺžiť najviac na 3 roky od vzniku pracovného pomeru. Po troch rokoch už len na dobu neurčitú.
0 0
iva iva

iva je offline (nepripojený) iva

V prípade, že je zamestnávateľ "malý závod" , môže svojim zamestnancom predlžovať prac.zmluvy na dobu určitú do nekonečna (teda opakovane aj viac rokov po sebe). Aspoň ja som to tak pochopila, dúfam, že je to tak.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
keďže termín "malý závod" už nie je v móde, tak to bude zamestnávateľ, ktorý zamestnáva najviac 20 zamestnancov. Teda tento zamestnávateľ môže predĺžiť alebo opätovne dohodnúť pracovný pomer na určitú dobu nad tri roky.
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Asi som blba, alebo co, ale vysvetlite mi vetu §48 ZP: Pracovný pomer na určitu dobu mozno dohodnut, predlzit alebo opätovne dohodnut najdlhsie na tri roky.

To znamena, ze ked zamestnanec nastupil 03.01.2005 dali sme mu zmluvu na urcitu dobu do 30. 06.2005, potom mu dame napriklad do konca tohto roka na urcitu, takze potom este dva roky sa moze dat na urcitu dobu? dobre som to pochopila,
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

Pozri si aj § 48 ods.5. Či sa ťa niečo z toho týka. Môžeš predĺžiť aj na viac rokov ak napr. zamestnávatete najviac 20 ľudí.
0 0
Luba2 Luba2

Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

nikulik
To znamena, ze ked zamestnanec nastupil 03.01.2005 dali sme mu zmluvu na urcitu dobu do 30. 06.2005, potom mu dame napriklad do konca tohto roka na urcitu, takze potom este dva roky sa moze dat na urcitu dobu? dobre som to pochopila,
Áno, môžeš predĺžiť tak ako píšeš. Ale sk máš maximálne dvadsať zamestnancov, alebo sa Ťa týka niečo z § 48/3,5 tak môžeš predlžovať vlastne bez obmedzenia.
0 0
gemer gemer

gemer je offline (nepripojený) gemer

Neviem ako zadať otázku a neotvárať novú tému, ktorá tu už bola- možno
práve takto.
Našla som v starších príspevkoch práve vec ktorú musím súrne riešiť
a nie je mi celkom jasná.Jedná sa o nasledovné.
Máme do 100.zamest. Pracovníčka má prvú zmluvu na dobu urč.na pol roka dp 31.3.2006.Ja som doteraz vedela, že už druhá zmluva, bez ohľadu na to na akú dobu bola doba urč., musí byť na dobu neurčitú. ja jej mám teraz napísať novú zmluvu resp.dodatok a neviem či môžem znovu dohodnúť dobu určitú. Ďakujem za radu
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

gemer
Neviem ako zadať otázku a neotvárať novú tému, ktorá tu už bola- možno
práve takto.
Našla som v starších príspevkoch práve vec ktorú musím súrne riešiť
a nie je mi celkom jasná.Jedná sa o nasledovné.
Máme do 100.zamest. Pracovníčka má prvú zmluvu na dobu urč.na pol roka dp 31.3.2006.Ja som doteraz vedela, že už druhá zmluva, bez ohľadu na to na akú dobu bola doba urč., musí byť na dobu neurčitú. ja jej mám teraz napísať novú zmluvu resp.dodatok a neviem či môžem znovu dohodnúť dobu určitú. Ďakujem za radu
Môžeš napísať aj na dobu určitú. Dobu určitú možno predlžovať viackrát, maximálne však spolu do 3 rokov. Príklad: PZ môžeš 6 x predĺžiť, zakaždým na 1/2 roka.
0 0
gemer gemer

gemer je offline (nepripojený) gemer

Ďakujem za odpoveď. A nemusím mať tam uvedený žiadny dôvod len
napíšej dodatok ku zmluve s tým, že sa predlžuje doba určitá do ........
alebo mám napísať novú zmluvu od 1.4.2006 do ............?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

gemer
Ďakujem za odpoveď. A nemusím mať tam uvedený žiadny dôvod len
napíšej dodatok ku zmluve s tým, že sa predlžuje doba určitá do ........
alebo mám napísať novú zmluvu od 1.4.2006 do ............?
Spíšte dodatok s uvedením, že sa mení článok xx - PP sa predlžuje na dobu určitú do ...... Ostatné články zmluvy zostávajú nezmenené.
0 0
elena74 elena74

elena74 je offline (nepripojený) elena74

ahojte,
mame podobny pripad v praci, sme maly zavod a konci nam zmluva 6 mesacna, moja otazka je treba si napisat vypoved a potom obnovit zmluvu znova na 6 mesiacov,sef tvrdi ze bez vypovede to nejde..
dakujem Vam za skore odpovede..
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

elena74
ahojte,
mame podobny pripad v praci, sme maly zavod a konci nam zmluva 6 mesacna, moja otazka je treba si napisat vypoved a potom obnovit zmluvu znova na 6 mesiacov,sef tvrdi ze bez vypovede to nejde..
dakujem Vam za skore odpovede..
Odpoveď máš v predchádzajúcom príspevku č.12.
0 0
stanka613 stanka613

stanka613 je offline (nepripojený) stanka613

ja viem o tom ze zamestnancovi mozes predlzit pp 3 krát za sebou nepretrzite bez prerusenia na dobu urcitu jedno predlzenie nie dlhšie ako 3 roky, ked spravis tie 3 nepret.predlzovanie si povinný mu dat zmluvu na neurčito, niektorý davaju zmluvu do24.12 a potom ho od1.1. zoberu znova a nemusia im dava pp na dobu neurčitu robia stale zmluvu na dobu urcitu
0 0
Martinella Martinella

Martinella je offline (nepripojený) Martinella

stanka613
ja viem o tom ze zamestnancovi mozes predlzit pp 3 krát za sebou nepretrzite bez prerusenia na dobu urcitu jedno predlzenie nie dlhšie ako 3 roky, ked spravis tie 3 nepret.predlzovanie si povinný mu dat zmluvu na neurčito, niektorý davaju zmluvu do24.12 a potom ho od1.1. zoberu znova a nemusia im dava pp na dobu neurčitu robia stale zmluvu na dobu urcitu
Áno, ale musí to byť v zmysle § 48 odst.3 písm.b. A potom v odst.2 sa hovorí... Opätovne dohodnutý pracovný pomer na určitú dobu je pracovný pomer, ktorý má vzniknúť pred uplynutím 6 mesiacov poskončení predchádzajúceho pracovného pomeru na určitú dobu medzi tými istými účastníkmi.Takže ak sa nedá uplatniť odst.3 písm.b (nie je to na sezónne práce) musí byť po 3 rokoch predlžovania PP aspoň 6 mesiacov prestávka.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
možno toto pomôže:

http://www.porada.sk/t24454-predaeni...ika-prace.html
0 0
tina76 tina76

tina76 je offline (nepripojený) tina76

tie 3 roky neznamenaju nahodou maximalnu dobu trvania pracovneho pomeru na dobu urcitu s tym, ze sa moze potom (po tych 3 rokoch) znova predlzit alebo zmenit? --> napr. zmluva od .....2006 do .....2009 a potom sa moze znova predlzit, pripadne zmenit na dobu neurcitu? zo zakonnika mne vychadza toto..
Naposledy upravil tina76 : 06.09.06 at 17:36 Dôvod: doplnenie
0 0
Farks Farks

Farks je offline (nepripojený) Farks

Chcela by som sa spýtať. Máme zamestanca s ktorým sme 30.9. rozviazali pracovný pomer uplynutím určitej doby. Po akej dlhej dobe ho môžme opäť prijať späť do zamestnania na určitú dobu? Ďakujem
0 0
Jozef Jozef

Jozef je offline (nepripojený) Jozef

Podla mna ho mozes prijat aj na druhy den. Ale to by asi nemalo zmysel koncit predchadzajuci pomer, ale riesit to dodatkom k zmluve.
0 0
Farks Farks

Farks je offline (nepripojený) Farks

už som všetko poslala na sociálku aj je odlhlásená so ZP. Takže určite ju môžem znova prijať naspäť na to isté pracovné miesto?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať