Zavrieť

Porady

práca nadčas

Ahojte, mám takýto problém. Môj vedúci sa mi vyhráža výpoveďou za porušenie pracovnej dochádzky pretože nepracujem nadčas. Chodím na školenia, ktoré mám po 14.hodine a keď tam chcem chodiť nemám ako nadčasovať.Prosím poraďte!
Naposledy upravil tichomirka : 06.03.10 at 19:23 Dôvod: nedokončená správa
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Niekedy nejde o to byť prítomný na pracovisku , ale SPLNIŤ pridelené ÚLOHY !

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    Laco-monter Pozri príspevok
    Niekedy nejde o to byť prítomný na pracovisku , ale SPLNIŤ pridelené ÚLOHY !


    Iným pohľadom ...

    Nejde o to čo napíšem, hlavne že mám čo najviac príspevkov...

    Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

    Petra Nová
    tichomirka Pozri príspevok
    Ahojte, mám takýto problém. Môj vedúci sa mi vyhráža výpoveďou za porušenie pracovnej dochádzky pretože nepracujem nadčas. Chodím na školenia, ktoré mám po 14.hodine a keď tam chcem chodiť nemám ako nadčasovať.Prosím poraďte!
    Asi by bolo dobré vedieť, či na školenie , ktorého sa zúčastňuješ, si isa prihlásila so súhlasom zamestnávateľa, alebo aspoň s jeho vedomím. Koľko dni v týždni? Ďalej by si mohla uviesť koľko hodín a dní v týždni Ti vedúci nariaďuje prácu nadčas.

    V zásade platí, že zamestnávateľ v prípustnom rozsahu hodín a za splnenia iných podmienok , môže nariadiť prácu nadčas a zamestnanec je povinný ju odpracovať. Ak nie, zamestnanec porušuje pracovnú disciplínu. Potom zamestnávateľ môže dať zamestnancovi aj výpoveď. Na posúdenie, či v konkrétnom prípade ide o hrubé porušenie pracovnej discilpíny, vplýva veľa okloností. A keďže Tvoje informácie sú veľmi stručné, tak ťažko povedať, či áno, alebo nie.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    kyblik Pozri príspevok


    Iným pohľadom ...

    Nejde o to čo napíšem, hlavne že mám čo najviac príspevkov...
    Niekto píše ako keby vylieval z kyblika pomyje...

    Kým iný píše tak aby sa dalo čítať aj medzi riadkami...

    POINTA, POINTA , a ešte raz POINTA!!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.