Zavrieť

Porady

Podávať daňové priznanie???

Ahoj!

SO študentka a celý minulý rok som bola zamestnaná ako brigádnička v jednom podniku, kde som dostávala výplatu na ruku spolu s výplatnou páskou. Pred mesiacom som dostala vyučtovanie preddavkov na daň, a bola tam aj kolónka o dani stŕhanej zrážkou (každý mesiac z výplaty). Musím si podávať daňové priznanie? Ak si ho podám, vrátia mi tu strhnutú daň?

Teda, mám si ho podať alebo nie? Ak áno, akého typu?

Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    cerfaa Pozri príspevok
    Ahoj!

    SO študentka a celý minulý rok som bola zamestnaná ako brigádnička v jednom podniku, kde som dostávala výplatu na ruku spolu s výplatnou páskou. Pred mesiacom som dostala vyučtovanie preddavkov na daň, a bola tam aj kolónka o dani stŕhanej zrážkou (každý mesiac z výplaty). Musím si podávať daňové priznanie? Ak si ho podám, vrátia mi tu strhnutú daň?

    Teda, mám si ho podať alebo nie? Ak áno, akého typu?

    Ďakujem za odpoveď
    to záleží od príjmu či je povinnosť podať alebo nepodať DP

    ak si nemala podpísané vyhlásenie u zamestnávateľa, strhavali ti zrážkovú daň, bolo by dobré podať DP typ A, pretože daň ti vrátia

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ak si dostala vyúčtovanie preddavkov na daň tak nie. Totiž vyúčtovanie predd. je vlastne ročné zúčtovanie dane, v rámci čoho ti zamestnávateľ vysporiadava tvoju daňovú povinnosť.
    Ale ak si dostala iba potvrdenie o výške príjmu a zrazenej dani, tak treba pouvažovať nad podaním DP typu A, aby sa ti mohlo vrátiť daň (ak to tak vychádza).

    31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

    31Jankal
    Dobrý den, kamarátka má na syna/8rokov/uzatvorené stavebné a má tam zrážkovú dan 5,32€ môže podať DP? Vrátia jej aj takú malú sumu?

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    31Jankal Pozri príspevok
    Dobrý den, kamarátka má na syna/8rokov/uzatvorené stavebné a má tam zrážkovú dan 5,32€ môže podať DP? Vrátia jej aj takú malú sumu?
    áno môže podať DP typ B - úroky zo stavebné ho - príjmy z kapitalového majetku, treba uviesť aj zákonného zástupcu a NČ, vrátia mu celú daň z úrokov

    Podávať daňové priznanie???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.