Zavrieť

Porady

Rezident SR + honorár zo Španielska

Ahojte, potrebovala by som sa poradiť ako postupovať v prípade, ak daňovník je zamestnaný klasicky v SR, takže má zdaniteľné príjmy v zmysle § 5 + v zmysle § 6 a + v roku 2009 mal príjem zo španielskej televízie za preklad.
Moja otázka znie, keďže nemám s týmto skúsenosti či môžem uvedený honorár pripočítať k ostatným (§6), ktoré mal v SR, alebo či to nie je náhodou vyňatý príjem.

Za odpovede vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Pepa Pozri príspevok
    Kukni sem a zaraď sa
    ďakujem Erika , ak mi niečo nebude jasné, tak sa pýtam ďalej

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Taký prípad som ešte nemala , ale nejako Ti pomôžeme
    Tu máš zmluvu a študuj

    http://www.akontslovakia.sk/sk/zmluv...nia-spanielsko




    Citujem :
    Článok 14
    Nezávislé povolania

    1. Príjmy, ktoré osoba majúca bydlisko v jednom zmluvnom štáte poberá za služby poskytované pri výkone slobodného povolania alebo inej nezávislej činnosti podobnej povahy, podliehajú zdaneniu iba v tomto štáte, pokiaľ táto osoba nemá pravidelne k dispozícii v druhom zmluvnom štáte stálu základňu na výkon svojich činností. Ak má takú stálu základňu, môžu sa príjmy zdaniť v druhom zmluvnom štáte, ale iba v takom rozsahu, v akom ich možno pričítať tejto stálej základni.
    2. Výraz "slobodné povolanie" zahŕňa najmä nezávislé vedecké, literárne, umelecké, vychovávateľské alebo učiteľské činnosti, ako aj nezávislé činnosti lekárov, právnikov, inžinierov, architektov, dentistov a účtovníkov.

    Aké doklady máš ohľadne vyplatenia honorára resp.uhradenia dane v španielsku ?
    Naposledy upravil Zita5 : 09.03.10 at 18:35

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Zita5 Pozri príspevok
    Taký prípad som ešte nemala , ale nejako Ti pomôžeme
    Tu máš zmluvu a študuj

    http://www.akontslovakia.sk/sk/zmluv...nia-spanielsko




    Citujem :
    Článok 14
    Nezávislé povolania

    1. Príjmy, ktoré osoba majúca bydlisko v jednom zmluvnom štáte poberá za služby poskytované pri výkone slobodného povolania alebo inej nezávislej činnosti podobnej povahy, podliehajú zdaneniu iba v tomto štáte, pokiaľ táto osoba nemá pravidelne k dispozícii v druhom zmluvnom štáte stálu základňu na výkon svojich činností. Ak má takú stálu základňu, môžu sa príjmy zdaniť v druhom zmluvnom štáte, ale iba v takom rozsahu, v akom ich možno pričítať tejto stálej základni.
    2. Výraz "slobodné povolanie" zahŕňa najmä nezávislé vedecké, literárne, umelecké, vychovávateľské alebo učiteľské činnosti, ako aj nezávislé činnosti lekárov, právnikov, inžinierov, architektov, dentistov a účtovníkov.

    Aké doklady máš ohľadne vyplatenia honorára resp.uhradenia dane v španielsku ?
    Ďakujem veľmi pekne Zitka

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Mám otázku.

    Ako vplýva pobyt na pracovných cestách v zahraničí, ktorý v úhrne prekročí 183 dní v roku, na daňové rezidentstvo a z toho vyplývajúce ďalšie dôsledky.

    Otázka vyplynula z toho, že správca dane tvrdí, že ciest v zahraničí nemôže byť viac ako 183 dní v roku.

    Ďakujem

    apo

    Rezident SR + honorár zo Španielska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.