Zavrieť

Porady

Návrh na konkurz

Poradíte mi niekto kde hľadať čo treba urobiť ked by sme chceli ako pôvodní zamestnanci podať návrh na konkurz na bývalého zamestnávateľa, pretože nám nevyplatil odstupné už pol roka
? Kde nájdem Novelizované znenie zákona o konkurze.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    estefano je offline (nepripojený) estefano

    konkurzný správca estefano
    Novelizované znenie zákona ešte nenájdeš, nebolo zatiaľ podpísané prezidentom ani zverejnené v zbierke. Všetko čo nájdeš nemá silu oficiálnej novely.
    Na Vašom mieste - zamestnanci, počkal by som si do 1.4., potom ľahšie podáte návrh na vyhlásenie konkurzu.
    Aj keď je tu jedna medzera v zákone. Asi máte záujem o plnenie z garančného fondu. Potom je možné podať návrh aj bez zákonných náležitosti, lebo soc.poisťovni doteraz stačil aj potvrdený návrh zo súdu - bolo to jedno, či ho súd zamietne.
    Inak by ste museli mať v rukách vykonateľný platobný rozkaz, to môže trvať aj dva mesiace.

    Gabo71 je offline (nepripojený) Gabo71

    Gabo71
    Dobrý deň poraďáci,
    tiež sme sa dostali do situácie, keď nemáme vyplatenú mzdu a vo firme už nepracujeme. Kde zistím, či je podaný návrh na konkurz na súde? Niekde sa šušká, vraj už návrh je podaný, tak neviem, ako si to overiť. Lebo som čítal, že máme 60 dní od vyhlásenia platobnej neschopnosti na to, aby sme požiadali sociálnu poisťovňu o vyplatenie z garančného poistenia. Poradíte, prosím? Vopred ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.