Zavrieť

Porady

Daňové priznanie 2009

Dobrý deň
Chcela by som sa poradiť mám živnostníka, ktorý bol v priebehu roka aj SZČO, ZAMESTNANEC aj dobrovoľne nezamestnaný.
V roku 2009 mal len príjmy zo zamestnania ale zo živnosti nemal žiadne príjmy len výdavky na odvodové povinnosti.
Chcem sa opýtať či mám uviesť tieto výdavky na odvodové povinnosti do daňového priznania, keď príjmy zo živnosti nemá.
ďakujem veľmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Lucia štefaňakova Pozri príspevok
    Dobrý deň
    Chcela by som sa poradiť mám živnostníka, ktorý bol v priebehu roka aj SZČO, ZAMESTNANEC aj dobrovoľne nezamestnaný.
    V roku 2009 mal len príjmy zo zamestnania ale zo živnosti nemal žiadne príjmy len výdavky na odvodové povinnosti.
    Chcem sa opýtať či mám uviesť tieto výdavky na odvodové povinnosti do daňového priznania, keď príjmy zo živnosti nemá.
    ďakujem veľmi pekne.
    v tvojom prípade pôjde o stratu zo živnosti, keď si ju nechceš uplatniť na budúci rok, tak ich nemusíš uvádzať v DP a tým pádom ti stačí podať DP typ A, kde uvádzaš príjmy z potvrdenia od zamestnávateľa

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Áno, je to potrebné uviesť. Vykážeš stratu z podnikateľskej činnosti.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Timka1 Pozri príspevok
    v tvojom prípade pôjde o stratu zo živnosti, keď si ju nechceš uplatniť na budúci rok, tak ich nemusíš uvádzať v DP a tým pádom ti stačí podať DP typ A, kde uvádzaš príjmy z potvrdenia od zamestnávateľa
    Nesúhlasím s Tebou Timka, práveže je potrebné uviesť aj platby odvodov aj keď vykáže stratu.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    mysimis Pozri príspevok
    Nesúhlasím s Tebou Timka, práveže je potrebné uviesť aj platby odvodov aj keď vykáže stratu.

    práve dnes som to tu čítala na porade kdesi, že či musí v DP uvádzať výdaje, ak neboli žiadne príjmy a odpoveď bola po prekonzultovaní s pracovníčkou daňového úradu, že pokiaľ si o tú stratu nechce ponížiť ZD v budúcom roku, tak ich nemusí ani uvádzať v DP
    nenapísala som, že ich neuvádza, ale že nemusí, to znamená, že môže

    Bodula je offline (nepripojený) Bodula

    Bodula
    Ja mam podobny pripad, tiez mam zivnostnika, ktory nema ziadne prijmy zo zivnosti, ale ma prijem zo zavislej cinnosti za 7 mesiacov cca 2 000 EUR. Ma takato osoba narok na zamestnanecku premiu aj ked ma zivnost, ale prijem ani vydaj zo zivnosti ziaden. Mozem mu podat DP A???? Prosim o radu. D A K U J E M

    Daňové priznanie 2009

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.