Zavrieť

Porady

Daňový bonus - SZČO

Mám veľký problém, už som podala daň. priznanie B a asi som urobila chybu ohľadom daň. bonusu.
Mala som klienta kt. robil od 01.01.2009 do 31.08.2009 u zamestnávateľa a za celé to obdobie si uplatnil daň. bonus na 1 vyživované dieťa, potom bol od 01.09.2009 do 31.10.2009 bol SZČO ale nemal za to obdobie žiaden príjem a potom od 01.11.2009 do 31.12.2009 bol na úrade práce. Ja som mu za obdobie od 01.09.2009 do 31.12.2009 dodatočne v daň. priznaní dopočítala daň. bonus na 1 vyživ.dieťa vo výške 80.00 eur a teraz si myslím, že som to urobila asi zle. Prosím poradte mi ako ďalej?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Lucia Lafkova Pozri príspevok
Mám veľký problém, už som podala daň. priznanie B a asi som urobila chybu ohľadom daň. bonusu.
Mala som klienta kt. robil od 01.01.2009 do 31.08.2009 u zamestnávateľa a za celé to obdobie si uplatnil daň. bonus na 1 vyživované dieťa, potom bol od 01.09.2009 do 31.10.2009 bol SZČO ale nemal za to obdobie žiaden príjem a potom od 01.11.2009 do 31.12.2009 bol na úrade práce. Ja som mu za obdobie od 01.09.2009 do 31.12.2009 dodatočne v daň. priznaní dopočítala daň. bonus na 1 vyživ.dieťa vo výške 80.00 eur a teraz si myslím, že som to urobila asi zle. Prosím poradte mi ako ďalej?
Ešte stále môžeš podať opravné DP.
0 0
Lucia Lafkova Lucia Lafkova

Lucia Lafkova je offline (nepripojený) Lucia Lafkova

takže vôbec nemá nárok na ten dodatočný daňový bonus ani za to obdobie keď bol na úrade práce?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Lucia Lafkova Pozri príspevok
takže vôbec nemá nárok na ten dodatočný daňový bonus ani za to obdobie keď bol na úrade práce?
uveď prosím výšku príjmu od zamestnávatela
0 0
Lucia Lafkova Lucia Lafkova

Lucia Lafkova je offline (nepripojený) Lucia Lafkova

Výška príjmu od zamestnávateľa bola 7966,50 eur od 01.01.09 - do 31.08.09.
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

postačuje výška príjmu 1773 eur takže má nárok na DB za celý rok
0 0
Lucia Lafkova Lucia Lafkova

Lucia Lafkova je offline (nepripojený) Lucia Lafkova

chcem si to iba uceliť : zamestnávateľ mu vyplácal DB od 01.01.2009 do 31.08.2009 jeho príjem bol 7966,50 eur, potom bol od 01.09.09 - do 31.10.09 ako SZČO ale nedosiahol žiaden príjem z podnikania a dokonca roka bol na úrade práce, takže ak som správne pochopila môže si dodatočne uplatniť nárok na zbytok toho daňového bonusu t.j. 80,00 eur.
0 0
Lucia Lafkova Lucia Lafkova

Lucia Lafkova je offline (nepripojený) Lucia Lafkova

Tak teraz neviem či má nárok na ten dodatočný daň.bonus alebo mám robiť opravné?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Lucia Lafkova Pozri príspevok
Tak teraz neviem či má nárok na ten dodatočný daň.bonus alebo mám robiť opravné?
Ved ti napísali, že má nárok na DB za celý rok aj za tie 4 mesiace kedy bol bez príjmu lebo celoročný príjem bol vyšší ako 1773 eur.
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

máš to v pohode má nárok na ten bonus tých 80 Eur , ktoré si vypočítala
0 0
Lucia Lafkova Lucia Lafkova

Lucia Lafkova je offline (nepripojený) Lucia Lafkova

Tak fajn
0 0
janka01 janka01

janka01 je offline (nepripojený) janka01

Dobrééé ránko.

prosím Vás chcem sa uistiť, SZČO má nárok na DB len ak bude mať čistý príjem väčší ako 1773 Eur?
Ak je menší tak nemá nárok?
Ďakujem
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

ano prijem SZČO musí byť väčší ako 1773 Eur a musí vykázať kladný základ dane !!!
1 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

janka01 Pozri príspevok
Dobrééé ránko.

prosím Vás chcem sa uistiť, SZČO má nárok na DB len ak bude mať čistý príjem väčší ako 1773 Eur?
Ak je menší tak nemá nárok?
Ďakujem
presne tak ako napísal jeso, len doplním pod kladný základ dane sa rozumie aspoň 1,0 € a tým pádom už budete mať nárok na bonus, ale tá podmienka 1773,0 príjmu musí byť splnená


§ 33
Daňový bonus

(1) Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy123) alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy 124) a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6, môže si uplatniť daňový bonus v sume 19, 32 eura mesačne na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom;57) prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti 57) nemá vplyv na uplatnenie tohto daňového bonusu. O sumu daňového bonusu sa znižuje daň.....
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

-najskôr od 1/2009-7/09 úrad práce potom od 8/09 -SZČO

so živnosti príjem 250 Eur , ale kedže dostala dotáciu a tú aj preinvestovala v sume 1875 Eur zahrnula ju do príjmov - celkový príjem je 2 125 Eur

má nárok na DB
ved ked sa príjem z dotácie zahrna do príjmu na posúdenie povinnosti platenia odvodov do SP , mal by zahrnat a posudzovať aj na vyplatu DB
uvažujem správne ?
Naposledy upravil jeso : 10.03.10 at 09:39
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

jeso Pozri príspevok
-najskôr od 1/2009-7/09 úrad práce potom od 8/09 -SZČO

so živnosti príjem 250 Eur , ale kedže dostala dotáciu a tú aj preinvestovala v sume 1875 Eur zahrnula ju do príjmov - celkový príjem je 2 125 Eur

má nárok na DB
ved ked sa príjem z dotácie zahrna do príjmu na posúdenie povinnosti platenia odvodov do SP , mal by zahrnat a posudzovať aj na vyplatu DB
uvažujem správne ?
Ano má nárok na DB, uvažuješ správne.
0 0
zmurko zmurko

zmurko je offline (nepripojený) zmurko

Mam podobny problem SZCO ma osvojene dieta v starostlivosti s manzelkou moze si uplatnit danovy bonus na dieta
Manzelka je nezamestnana a nema vlastne prijmy
Jeho prijem bol 1980 eur
Pomozte dakujem
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

zmurko Pozri príspevok
Mam podobny problem SZCO ma osvojene dieta v starostlivosti s manzelkou moze si uplatnit danovy bonus na dieta
Manzelka je nezamestnana a nema vlastne prijmy
Jeho prijem bol 1980 eur
Pomozte dakujem
áno, čítaj § Daňový bonus 33 ZoDP

(2) Za vyživované dieťa daňovníka, a to vlastné, osvojené, dieťa prevzaté do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov na základe rozhodnutia príslušného orgánu a dieťa druhého z manželov, sa považuje nezaopatrené dieťa podľa osobitného predpisu.125) ....
0 0
zmurko zmurko

zmurko je offline (nepripojený) zmurko

Dakujem len som si nebola 100% ista
Pomohlo vdaka
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Lucia Lafkova Pozri príspevok
chcem si to iba uceliť : zamestnávateľ mu vyplácal DB od 01.01.2009 do 31.08.2009 jeho príjem bol 7966,50 eur, potom bol od 01.09.09 - do 31.10.09 ako SZČO ale nedosiahol žiaden príjem z podnikania a dokonca roka bol na úrade práce, takže ak som správne pochopila môže si dodatočne uplatniť nárok na zbytok toho daňového bonusu t.j. 80,00 eur.
Pre uplatnenie daňového bonusu sa posudzuje príjem za celý rok, nie iba za jednotlôivé mesiace. Teda z titulu príjmu má nárok na daňový bonus za celý rok, ak sú splnené ostatné podmienky...
0 0
dareckova dareckova

dareckova je offline (nepripojený) dareckova

mám podnikateľa, ktorý 1. a 2. mesiac 2009 bol zamestnancom a zarobil 661 eur, poistné bolo 88 eur. Potom od 1.10.2009 si založil živnosť, na ktorú mal hrubý príjem 1795,98 eur. Má nárok na daňový bonus za celý rok. Zamestnávateľ mu vyplatil za tie dva mesiace a keď som mu chcela uplatniť bonus na zvyšné mesiace, tak v programe alfa mi nejde do riadku 106 dopísať suma daňového bonusu, keď daň vyšla 0. Vie mi niekto poradiť prečo?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať