Zavrieť

Porady

Mandátna zmluva

Dobrý deň!

Ak externá študentka VŠ mala za rok 2009 príjem cca 1 000 Eur na základe mandátnej zmluvy /jedná sa o poisťovníctvo/, tak nemusí podať daňové priznanie? Iný príjem nemala.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekonom99 je offline (nepripojený) ekonom99

    ekonom99
    podľa §32 ZDP je povinnosť podať daň.priznanie, ak zdaniteľné príjmy presiahli čiastku 2012,85 EUR.
    Ak ale z príjmu 1000 EUR boli zrazené preddavky, podaním daň.priznania si môžeš pýtať zarzenú daň naspäť.

    Adri1973 je offline (nepripojený) Adri1973

    Adri1973
    Preddavky neboli zrazené, takže nemusí podať DP a ani zúčtovanie ZP?
    Ďakujem za odpoveď!

    martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

    martina2006
    Prosím vás, ak má lekár príjmy ako zamestnanec zo závislej činnosti + príjem na základe mandátnej zmluvy, musí podať DP B,
    podľa ktorého paragrafu zdaní príjmy z mandátnej zmluvy
    6 ods.2 b alebo par. 8? Ďakujem.

    formulka je offline (nepripojený) formulka

    formulka
    Mňa by zaujímala jedna vec, ak by mi niekto fundovane vedel odpovedať. Keď by som bola konateľkou spoločnosti s.r.o., chcela by som si nejakú odmenu mať vyplatenú. Môžem to urobiť na Mandátnu zmluvu s tým, že by spoločnosť odvádzala 19 % daň ? Musí sa spoločnosť v takomto prípade prihlásiť na SP alebo ZP ? Na DÚ sa prihlási, to je jasné. Toto nepotrebujem. Ďakujem za Vaše odpovede.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.