Zavrieť

Porady

Zamestnanecká prémia

Prosím nevie mi niekto poradiť? Má zamestnanec nárok na zamestnaneckú prémiu, ak dostával z úradu práce príspevok na dochádzku za prácou §53 zákona č. 5/2004 o službách zamestnanosti.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    22happy Pozri príspevok
    Prosím nevie mi niekto poradiť? Má zamestnanec nárok na zamestnaneckú prémiu, ak dostával z úradu práce príspevok na dochádzku za prácou §53 zákona č. 5/2004 o službách zamestnanosti.
    Ďakujem.
    Daňové riaditeľstvo SR -
    Informácia k nároku na zamestnaneckú prémiu
    (§ 32a zákona o dani z príjmov)
    Ak ide o zamestnanca, na ktorého podporu udržania v zamestnaní sa v príslušnom
    zdaňovacom období poskytol príspevok podľa § 50a zákona č. 5/2004 Z. z. o službách
    zamestnanosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, nárok
    na zamestnaneckú prémiu nevzniká. Rovnako sa postupuje aj v prípade poskytnutia
    príspevkov podľa § 50a a §50e uvedeného zákona, ktoré boli ustanovené po účinnosti novely
    zákona o dani z príjmov č. 563/2008 Z. z.. Súbeh zamestnaneckej prémie a poskytnutia
    príspevku
    na udržanie v zamestnaní sa vylučuje.

    Z uvedeného podľa mňa vyplýva, že ak bol poskytnutý príspevok v zmysle § 53, zamestnanec by mal mať nárok na ZP.

    Zamestnanecká prémia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.