Zavrieť

Porady

odpisy

Dobrý deň,
LKT odpisované v predošlých rokoch bolo zaradené v 2 odpisovej skupine KP 2931. Pri výpočte odpisov za rok 2009 ma program, ktorý používam vedie do 1 odpisovej skupiny KP 28.3. Viem, že v odpisoch boli zavedené podstatné zmeny. Prosím, vie mi niekto poradiť, či je správny postup, keď pre rok 2009 použijem prvú odpisovú skupinu?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katka2 je offline (nepripojený) Katka2

    Katka2
    Ak sa rozhodneš v roku 2009 ísť podľa nových odpisových skupín, musíš preradiť do nových odpisových skupín už aj majetok kúpený v predošlých rokoch. Ak chceš preraďovať majetok až od roku 2010, zaraď tento majetok kúpený v roku 2009 ešte po starom.

    vanea je offline (nepripojený) vanea

    vanea
    Chcela by som sa spýtať na radu .... firma zakupila OA v roku 2008, do používania zaradila 1.1.2009. Kedže sa auto pokazilo, prestalo sa používať, bolo vyradené z používania 09.09.2009. Daň z MV bola zaplatena len za obdobie, kedy bolo auto používane. Inak stoji na dvore a nič sa s nim nedeje.
    Mňa ale zaujíma, kedže je stále v majetku, narok firma na daňový odpis za cely rok 2009 má avšak účtovné odpisy sa zaúčtujú len za obdobie, kedy bolo auto zaradené do používania?? dakujem krasne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.