Zavrieť

Porady

Dátum zdaniteľného plnenia

Chcem poprosiť o radu.
Vystavili sme zálohovú faktúru-dodanie tovaru. Zákazník zaplatil iba časť, dátum zdaniteľného plnenia je teda dátum prijatia čiastočnej úhrady na účet. Tovar mu ale dodáme neskoršie a tým zaplatí aj druhú časť, takže tam bude druhý dátum zdaniteľného plnenia. Jedná sa mi o to, že neviem, či dostaneme tovar do konca marca a je tam DPH za 1 štvrťrok a DÚ a pod. Mám vystavovať dve faktúry? Prosím súri ma to, ďakujem
Naposledy upravil Dav : 05.11.10 at 07:48
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Prvú faktúru - zálohovú si vystavila dúfam po prijatí zálohy na účet, dátum zd.plnenia je deň prijatia platby. Druhú faktúru vystavíš až keď bude dodaný tovar, na nej vyfakturuješ celú dodávku a zároveň mínusom odpočítaš zálohovú faktúru, vrátane jej DPH. Rozdiel je iba doplatok v sume druhej platby. Za 1. Q priznáš a odvedieš DPH zo zálohy, ak nebola dodávka tovaru, tak nemusíš nič. Za 2 Q odvedieš DPH iba z toho doplatku.

    ivustek je offline (nepripojený) ivustek

    Iveta ivustek
    Vo firme máme vlastnú nákladnú dopravu, ale dopravu pre nás vykonávajú aj cudzí autodopravcovia- živnostníci, ktorý vždy na konci mesiaca vystavujú faktúry za služby za celý mesiac dozadu.
    Napríklad za september vystavia faktúru a mne príde poštou dňa 4.10.2010 s nasledovnými dátumami:
    -dátum vystavenia: 2.10.2010
    -dátum zd.plnenia: 30.9.2010
    My sme však tohto dopravcu dňa 15.9.2010 poskytli inému subjektu a tomuto subjektu potrebujeme prefakturovať dopravné výkony.
    Keďže faktúra od dopravcu mi došla 4.10.2010 - v tento deň ja vystavím faktúru s dátumom vystavenia 4.10.2010.
    Aký mám dať dátum zdaniteľného plnenia?

    ivustek je offline (nepripojený) ivustek

    Iveta ivustek
    ivustek Pozri príspevok
    Vo firme máme vlastnú nákladnú dopravu, ale dopravu pre nás vykonávajú aj cudzí autodopravcovia- živnostníci, ktorý vždy na konci mesiaca vystavujú faktúry za služby za celý mesiac dozadu.
    Napríklad za september vystavia faktúru a mne príde poštou dňa 4.10.2010 s nasledovnými dátumami:
    -dátum vystavenia: 2.10.2010
    -dátum zd.plnenia: 30.9.2010
    My sme však tohto dopravcu dňa 15.9.2010 poskytli inému subjektu a tomuto subjektu potrebujeme prefakturovať dopravné výkony.
    Keďže faktúra od dopravcu mi došla 4.10.2010 - v tento deň ja vystavím faktúru s dátumom vystavenia 4.10.2010.
    Aký mám dať dátum zdaniteľného plnenia?
    Vedel by niekto poradiť?

    Dátum zdaniteľného plnenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.