Zavrieť

Porady

Rakúska živnosť a daňové priznanie v SR

Podnikám na základe živnolistu vydaného v Rakúsku, daňové priznanie v Rakúsku bolo podané, teraz neviem, či v slovenskom daňovom priznaní pôjde o čiastkový základ dane podľa §6 alebo §8. Ak podľa §6, musím prikladať k priznaniu aj výkazy? Veď tak - či tak, nakoniec tieto príjmy sú vyňaté, čo v priznaní uvediem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    sú to príjmy podľa § 6 dáš tam príjmy --- k nim 40 % výdavky + ešte môžeš povýšiť o zaplatené poistné

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    nie máš tam paušálne 40 % výdavky a to je bez výkazov
    ale dala by som tam nejaký papier ako potvrdenie o tom príjme
    a ak nie tak musí byť pripravený pre prídanú DK - ak si podávala v Rak. tak prefoť tie papiere s potrdením príjmu

    martinaj je offline (nepripojený) martinaj

    martinaj
    Lenže v raňovom priznaní podanom v Rakúsku sú priznané skutočné príjmy a výdavky, a toto priznanie prikladám ako prílohu k slovenskému priznaniu, ak by som v slovenskom DP uviedla iné výdavky ako v rakúskom priznaní, bol by tam nesúlad.

    skaspa je offline (nepripojený) skaspa

    skaspa
    príjmy z rakúskej živnosti na slovensku nebudeš určite dodaňovať (nebudeš z nich platiť žiadnu daň) - s rakúskom máme uzatvorenú zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia a podľa článku 23 tejto zmluvy sa použije metóda vyňatia; takže daňové priznanie podáš, (ak ti v rakúsku vznikol daňový domicil, tak daňové priznanie podávať nemusíš),kde si všetky príjmy z rakúska cez daňové priznanie vyjmeš a ak si nemal iné príjmy, daň tu platiť nebudeš

    stan013 je offline (nepripojený) stan013

    lexa, harabin, meciar, fico, dzurinda, slota.. vsetko su to narodne poklady, mali by sme ich mumifikovat.. cim skor, tym lepsie - padla otazka, ze ci zaziva? tu odpovedam, ze to by som nechal na odbornikoch, kazdopadne ale do konca kalendarneho roka https://www.youtube.com/watch?v=88f7MHLtS00 ...viac stan013
    Dobrý deň,

    VEĽMI by som vám bol vďačný za váš názor;

    Ak som držiteľom slovenského ŽL, ale všetky príjmy budem mať z územia iného štátu - ČR (takže podľa medz. zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia mám daňový domicil v ČR - všetky príjmy z ČR, stály byt, stredisko záujmov, všetko v ČR......), tak som povinný podať DP aj na SK, resp. - budem na SK dodaňovať (v ČR sú výhodnejšie podmienky pre ŽL, ako na SK)?

    Príjemný zvyšok dňa,

    Stan

    Rakúska živnosť a daňové priznanie v SR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.