Zavrieť

Porady

Daňové priznanie FO

Zdravím poraďákov a prosím o názory k nasledovnému problému.
V súvislosti so zjednotením termínov podania daňových priznaní dane z príjmov a RZZP ma napadá kacírska myšlienka. Je možné si v daňovom priznaní ponížiť príjmy pre určenie základu dane aj o nedoplatok ZP za rok 2009 ?
Pre mňa je to tým viac aktuálna otázka, lebo daňové priznanie FO podávam pravdepodobne poslednýkrát.
Ďakujem za názory.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Nie .V JU Vám vzniká výdavok dňom zaplatenia nedoplatku .Vysporiadavate to v roku 2010 .

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    Zita5 Pozri príspevok
    Nie .V JU Vám vzniká výdavok dňom zaplatenia nedoplatku .Vysporiadavate to v roku 2010 .
    Práve to, že si nebudem môcť nedoplatok ZP už vysporiadať. Živnosť som
    od 01.06.2009 zrušil, tým pádom som prestal viesť JÚ.
    Zákon pripúšťa si zohľadniť do DP náklady vyvolané po termíne zrušenia podnikania (daň z MV, poplatky za vedenie účtu do doby jeho zrušenia atď).
    Ročné zúčtovanie ZP sa týka roka 2009, teda by som to považoval za obdobný prípad, ktorý nastal po termíne zrušenia živnosti.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    DušanČ Pozri príspevok
    Práve to, že si nebudem môcť nedoplatok ZP už vysporiadať. Živnosť som
    od 01.06.2009 zrušil, tým pádom som prestal viesť JÚ.
    Zákon pripúšťa si zohľadniť do DP náklady vyvolané po termíne zrušenia podnikania (daň z MV, poplatky za vedenie účtu do doby jeho zrušenia atď).
    Ročné zúčtovanie ZP sa týka roka 2009, teda by som to považoval za obdobný prípad, ktorý nastal po termíne zrušenia živnosti.
    Písali ste že pravdepodobne podávate DP posledný krát , takže som nevedela , že živnosť je už zrušená .
    Postupujte potom podľa...
    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...prepl_1008.pdf

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    Zitka, ďakujem za potvrdenie môjho názoru a som rád, že aj daňové riaditeľstvo pamätalo na tieto prípady. Logika veci mi napovedala, že by to tak
    malo byť. Niekedy však to čo platí, nemusí byť aj logické.
    Ešte raz vďaka.

    Daňové priznanie FO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.