Zavrieť

Porady

Daňové priznanie

Ahojte ,

potrebujem poradiť, v roku 2009, som bola zamestnaná, po prepustení som bola živnostníčka, potom som pozastavila živnosť ( kedže som nemala s nej žiadny prijem) a evidovala som sa na Urade práce kde som dostavala podporu, čo všetko potrebujem k Danovemu priznaniu?...Treba mi nejake potvrdenie z Uradu prace?.....Danové priznanie budem vyplnať typ B, predpokladam , ak som si platila počas živnosti odvody do zdravotnej, potrebujem výpisy z účtu?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

    Zdenka175
    monicka07 Pozri príspevok
    Ahojte ,

    potrebujem poradiť, v roku 2009, som bola zamestnaná, po prepustení som bola živnostníčka, potom som pozastavila živnosť ( kedže som nemala s nej žiadny prijem) a evidovala som sa na Urade práce kde som dostavala podporu, čo všetko potrebujem k Danovemu priznaniu?...Treba mi nejake potvrdenie z Uradu prace?.....Danové priznanie budem vyplnať typ B, predpokladam , ak som si platila počas živnosti odvody do zdravotnej, potrebujem výpisy z účtu?

    Ďakujem
    Z Úradu práce netreba žiadne potvrdenie.Potvrdenie o príjme od zamestnávateľa máte? Doklady o zaplatení odvodov podľa toho ako sa platili. Ak poštou tak poukážky ak účtom tak bankový výpis

    monicka07 je offline (nepripojený) monicka07

    monicka07
    Ano potvrdenie od zamestnávateľa mám. Takže stačí mi to a nemusím tam nikde uviesť že som bola evidovaná na Úrade práce? (myslím dobu - dátumy ). Aj tak neviem ako ja sa popasujem s tým daňovým, ..:-(..mám tam toho veľa za ten rok...zo živnosti žiadny príjem len tie odvody...potom ten Úrad...juj mala som ja hnusný rok

    monicka07 je offline (nepripojený) monicka07

    monicka07
    Zdenka175 Pozri príspevok
    Z Úradu práce netreba žiadne potvrdenie.Potvrdenie o príjme od zamestnávateľa máte? Doklady o zaplatení odvodov podľa toho ako sa platili. Ak poštou tak poukážky ak účtom tak bankový výpis
    Ozaj a nevadi ked som to platila z manzelovho učtu?

    jana32 je offline (nepripojený) jana32

    jana32
    Dobrý deň, prosím o radu, zamestnankyňa mala príjem zo závislej činnosti a potom príjem od Zeptteru, kde prácu vykonávala na základe zmluvy o poskytovaní poradenských služieb v oblasti marketingu. Nemá živnostenský list. Jej príjem od Zepteru bol 154 € a výdavky boli 550 €. Je povinná si podať daňové priznanie, len neviem kam ten príjem zaradiť, do akého paragrafu? Ďakujem.

    Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

    Zdenka175
    monicka07 Pozri príspevok
    Ozaj a nevadi ked som to platila z manzelovho učtu?
    A nedostali ste z UP náhodou podporu ako SZCO?

    monicka07 je offline (nepripojený) monicka07

    monicka07
    Zdenka175 Pozri príspevok
    A nedostali ste z UP náhodou podporu ako SZCO?
    Nie , poberala som klasicku davku, nakolko som mala pozastavenu živnosť ked som sa tam sla nahlasiť...
    Takze este raz ...vyplnim danove typu B, k živnosti dam len vypisy z banky, co som platila odvody do zdravotnej, a viac nic (kedze som nemala ziadny prijem), z Uradu prace nepotrebujem nic (netreba ani tie datumy uviest?), no a od zamestanvatela dam to potvrdenie.....POCHOPILA SOM TO SPRAVNE?...........
    Inak dakujem za pomoc,

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    monicka07 Pozri príspevok
    Johanka a tie výpisy z banky o platení odvodou nebudem prikladať?
    nie, tie neprikladaš k DP, tie si odlož v prípade daňovej kontroly potrebuješ zdokladovať výdaj

    editasara je offline (nepripojený) editasara

    editasara
    Prosím Vás, chcem sa uistiť, či platenie dobrovoľného nemocenského poistenia sa môže pripočítať k poistnému, ktoré som odvádzala zo závislej činnosti. Ak áno, je výška dobrovoľného NP ohraničená?Ďakujem

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    editasara Pozri príspevok
    Prosím Vás, chcem sa uistiť, či platenie dobrovoľného nemocenského poistenia sa môže pripočítať k poistnému, ktoré som odvádzala zo závislej činnosti.Ano.
    Ak áno, je výška dobrovoľného NP ohraničená? Tejto časti otázky nechápem na čo sa pýtaš. Ďakujem
    v texte

    editasara je offline (nepripojený) editasara

    editasara
    No napríklad, či si môžem zvýšiť vymeriavací základ z dobrovoľnného NP v tomto roku, pre prípad PN, a či si tie zvýšené odvody poistného potom môžem uplatniť /samozrejme, v DP za rok 2010, ak náhodou budem ešte pracovať/.

    monicka07 je offline (nepripojený) monicka07

    monicka07
    Timka1 Pozri príspevok
    nie, tie neprikladaš k DP, tie si odlož v prípade daňovej kontroly potrebuješ zdokladovať výdaj

    Takže vyplnim danove B, ale potom čo vlatne napisem do časti k živnosti, keď som nemala príjem všetko tam bude nulové?

    monicka07 je offline (nepripojený) monicka07

    monicka07
    monicka07 Pozri príspevok
    Takže vyplnim danove B, ale potom čo vlatne napisem do časti k živnosti, keď som nemala príjem všetko tam bude nulové?
    To som myslela k odpovedi k Johanke...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.