Zavrieť

Porady

penále

prosím Vás, v roku 2009 sme dostali rozhodnutie zo Soc.poisťovne kde nám za obdobie 9/2004 - 12/2006 účtujú penále v sume 19,56 eur. Zaplatili sme ich v roku 2009. Sú tieto výdavky daňovo uznané, alebo je to pripočítateľná položka k ZD???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    skaspa je offline (nepripojený) skaspa

    skaspa
    Mery977 Pozri príspevok
    prosím Vás, v roku 2009 sme dostali rozhodnutie zo Soc.poisťovne kde nám za obdobie 9/2004 - 12/2006 účtujú penále v sume 19,56 eur. Zaplatili sme ich v roku 2009. Sú tieto výdavky daňovo uznané, alebo je to pripočítateľná položka k ZD???
    je to pripočitateľná položka

    § 21 ods. 2 Daňovými výdavkami nie sú tiež
    a) zvýšenia dane, prirážky k poistnému platenému na zdravotné poistenie, úroky platené za obdobie odkladu platenia dane a cla, penále a pokuty s výnimkou zaplatených zmluvných pokút,

    Mery977 je offline (nepripojený) Mery977

    Mery977
    ďakujem teraz mám istotu, aj som si vypísala z účtovníctva pripočítatené položky, takže to mám OK

    kornelia2 je offline (nepripojený) kornelia2

    kornelia2
    Ahojte,
    ako zauctujem penale ked nam od maja nezaplatili fakturu3628,64E+penale do 26/2/2010je penale 477E jak zauctujem do roku 2009 sumu 374E t.j.206dni a do 26.2.2010 je suma 103E.Sme podavali prihlasku pohladavky lebo firma isla do konkurzu.Ako to zauctujem???

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Kornélia, pokiaľ firma sa dostala do konkurzu, tak nikdy neuvidíte úroky z omeškania . Budete radi, keď dostanete istinu.
    Ja na Tvojom mieste by som okamžite dobropisovala tie úroky z omeškania, čo si vystavila vo februári. Lebo keď to neurobíš teraz, tak budeš to robiť o rok , o dva , aby Ti to vypadlo z účtovníctva.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.