Zavrieť

Porady

ZAMESTNANECKA PREMIA

chcem sa opytat na zp mam v tom chaos ! szco si moze dat DP .mam dochodcu z prijmom 2770 eur,alebo mam NZD.
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

esti17 Pozri príspevok
chcem sa opytat na zp mam v tom chaos ! szco si moze dat DP .mam dochodcu z prijmom 2770 eur,alebo mam NZD.
Cituj, no nedivím sa že máš chaos.

Aj ja mám chaos, lebo absolútne nechápem na čo sa pýtaš. Spomínaš tu dôchodcu, szčo... to je ako jedna a tá istá osoba?

A to ešte nechápem prečo taký názov témy....
0 0
esti17 esti17

esti17 je offline (nepripojený) esti17

ano je to ta ista osoba a neviem ci jej mam v dp urobit NZD ALEBO ZP.DAKUJEM
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

esti17 Pozri príspevok
ano je to ta ista osoba a neviem ci jej mam v dp urobit NZD ALEBO ZP.DAKUJEM
SZCO nemá nárok na zamestnaneckú prémiu, dôchodca nemá nárok na nezdaniteľné minimum ak bol dôchodcom už k 1.1.2009.
0 0
esti17 esti17

esti17 je offline (nepripojený) esti17

DAKUJEM MYSLELA SOM SI ,ALE POTREBOVALA SOM SI TO OVERIT.UZ NEBUDEM VERIT CO MI POVEDIA KAMARATI .
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

esti17 Pozri príspevok
DAKUJEM MYSLELA SOM SI ,ALE POTREBOVALA SOM SI TO OVERIT.UZ NEBUDEM VERIT CO MI POVEDIA KAMARATI .
Ide o starobného dôchodcu dúfam.
0 0
esti17 esti17

esti17 je offline (nepripojený) esti17

ANO.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

esti17 Pozri príspevok
ANO.
Ak má dôchodok nižší ako 4025,70 eura tak rozdiel si môže uplaniť ako nezdaniteľnú časť.

A DP typ B musí podať nakoľko príjem 2770 je viac ako 2012,85.
0 0
esti17 esti17

esti17 je offline (nepripojený) esti17

ano vsetko som uz podala ako pises.len vecer mi volali ohladom tej zp a nebola som si na 100% ista tak som si to chcela overit.tu najdem vsetko co potrebujema je to moja poistka.velmi pekne dakujem.
0 0
zlatko7979 zlatko7979

zlatko7979 je offline (nepripojený) zlatko7979

Prosím Vás, chcem sa spýtať, ak som pracoval od 1- 7 mesiac na TPP a 7-8 mesiac som bol registrovaný samoplatiteľ ZP a 9-12 mesiac zamestnanec v s. r. o. kde som spoločníkom aj konateľom vznikla s.ro. v júny 2009 tak mám nárok na zamestnaneckú prémiu. Nepoberám príjem ako konateľ ani ako spoločník len som sa zamestnal vo svojej sro a poberám minim. mzdu. Veľmi pekne vám vopred ďakujem.
0 0
mondes mondes

mondes je teraz online mondes

Jednou z podmienok nároku na ZP je byť zamestnaný min. 6 kalendárnych mesiacov. Takže nárok na ZP máš.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

zlatko7979 Pozri príspevok
Prosím Vás, chcem sa spýtať, ak som pracoval od 1- 7 mesiac na TPP a 7-8 mesiac som bol registrovaný samoplatiteľ ZP a 9-12 mesiac zamestnanec v s. r. o. kde som spoločníkom aj konateľom vznikla s.ro. v júny 2009 tak mám nárok na zamestnaneckú prémiu. Nepoberám príjem ako konateľ ani ako spoločník len som sa zamestnal vo svojej sro a poberám minim. mzdu. Veľmi pekne vám vopred ďakujem.
uveď prosím výšku príjmu z prac.pomeru
0 0
zlatko7979 zlatko7979

zlatko7979 je offline (nepripojený) zlatko7979

A nevadí že som spoločník a konteľ? (Ako som napísal nepoberám za to príjem) Ale v účtovníctve moju mzdu účtovníčka účtuje na účtoch 366 ako záväzky voči spoločníkovi. Tak teraz neviem nechcem urobiť kravinu. Ale vďaka za odpoveď.
0 0
zlatko7979 zlatko7979

zlatko7979 je offline (nepripojený) zlatko7979

Príjem na TPP - 1-7 mesiac 2430,10 úhr.príjmov ovody 319,66, daň 21,42 , a 9 -12 mesiac 1226,40 úhr. príj. , odvody 163,23 , daň 0
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

z tých údajov čo si napísal by ti vychádzala ZP vo výške 153,64
ale ak je to tak ako píšeš ja osobne by som si tú ZP neuplatnila
a samozrejme tú daň tio vrátia
0 0
Eva99 Eva99

Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

Prosím Vás, SZČO nemá nárok na ZP, ale platí to aj v prípade, že nemal žiadne príjmy z podnikania, iba výdaje?
0 0
Eva99 Eva99

Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

Eva99 Pozri príspevok
Prosím Vás, SZČO nemá nárok na ZP, ale platí to aj v prípade, že nemal žiadne príjmy z podnikania, iba výdaje?
posúvam...
0 0
ivustek ivustek

ivustek je offline (nepripojený) ivustek

Iveta
Nemá nárok na zam.prémiu. Už aj názov hovorí - že zamestnanecká. Teda platí pre zamestnancov a nie SZČO.
0 0
Eva99 Eva99

Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

ivustek Pozri príspevok
Nemá nárok na zam.prémiu. Už aj názov hovorí - že zamestnanecká. Teda platí pre zamestnancov a nie SZČO.
SZČO ale samozrejme pracoval popri podnikaní a keby nepodnikal, nárok na ZP má. Len neviem, či je dôvod na to, aby nemal nárok to, že je aj SZČO alebo to, že mal ako SZČO nejaký príjem...
0 0
ivustek ivustek

ivustek je offline (nepripojený) ivustek

Iveta
jednou z podmienok je - nepoberanie iných zdaniteľných príjmov.Nepíše sa tam, že nemôže byť SZČO. Takže vlastne nárok na ZP by mal mať.
0 0
Eva99 Eva99

Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

ivustek Pozri príspevok
jednou z podmienok je - nepoberanie iných zdaniteľných príjmov.Nepíše sa tam, že nemôže byť SZČO. Takže vlastne nárok na ZP by mal mať.
Ďakujem pekne...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať