Zavrieť

Porady

Účtovníctvo ako samouk-dá sa to zvládnuť?

Ahojte poraďáci. Poprosila by som Vás o radu. Chcem začať robiť účtovníctvo, mam 2 sro-čky, obidve platcovia DPH. Učtovníctvo som študovala, po škole som robila mzdy ale učtovníctvo nie. Chcela by som len od vás radu, či sa na to mám dať. Viacmenej nemam osobu ktorá by si ku mne sadla a povedala, toto sprav takto a tamto zasa takto. Takze pýtam sa preto, či sa dá učtovníctvo naučiť aj ako samouk. Je mi jasné, že musím prijať veľa informácií, zúčastnovať sa školení a študovat,študovat a študovat. Poradíte mi prosim či by som to zvládla aj bez super účtovnej osoby.Ďakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Učením,študovaním a za pomoci Porady áno . Len je dôležité poznať k tomu aj príslušné zákonné predpisy- Postupy PU,Zákon o účtovníctve a iné zákony , ktoré máte aj na Porade .Dôležité je aj sledovať stránku www.drsr.sk - tam sú oznámenia,pokyny,usmernenia . Veľmi dôležitá stránke pre Vašu prácu .

    Študovať,študovať a študovať . Človek sa učí celý život .Držím palce.

    ivustek je offline (nepripojený) ivustek

    Iveta ivustek
    Účtovníctvo ste študovala, robili ste mzdy - tak v podstate viete o čo ide. A to je dobrý predpoklad, že to zvládnete. Ostatné Vám napísala Zita5.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Ja som zvládol veľa vecí ako samouk, takže prečo nie ???

    A na porade.sk máš všetky otázky, čo Ťa budú zaujímať rozpitvané do najmenších detailov.

    Choď do toho !

    Držím Ti palce.
    ----------------------------------------------------------
    Uspech prichádza ku tým, čo su vytrvalí a vedia riskovať.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Ďakujem Vám pekne za povzbudenie. Ale mala by som ešte otázočku, kto máte skusenosti s videoškolením na drakovi, nahradí to videoškolenie cez internet akokeby som šla niekde na prednášku, teda na školenie osobne?

    polka je offline (nepripojený) polka

    polka
    nikulik Pozri príspevok
    Ďakujem Vám pekne za povzbudenie. Ale mala by som ešte otázočku, kto máte skusenosti s videoškolením na drakovi, nahradí to videoškolenie cez internet akokeby som šla niekde na prednášku, teda na školenie osobne?
    Ja si pravidelne objednávam videoškolenia, som s nimi maximálne spokojná, pretože majú výhodu v tom, že si ich môžem pozrieť vtedy, keď mám na to čas, že ak mi nie je niečo jasné, tak si to môžem pozrieť aj niekoľkokrát (celé alebo len konkrétnu časť), že pozerám niekoľkohodinové školenia v pohodlí domova s vyloženými nohami, s kávičkou, jedlom, prestávkami vtedy, keď si ich ja určím. Školitelia - lektori sa vyjadrujú jasne, zrozumiteľne, skrátka sú výborní. Jedinú nevýhodu vidím v tom, že v časti diskusie nepočuť otázky účastníkov školenia (odpovede áno). Bolo by dobré, keby sa pri zadávaní otázok používal mikrofón, alebo aspoň keby vždy lektor zopakoval položenú otázku, aby aj ostatní účastníci videoškolení vedeli, o čo ide.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    nikulik Pozri príspevok
    Ďakujem Vám pekne za povzbudenie. Ale mala by som ešte otázočku, kto máte skusenosti s videoškolením na drakovi, nahradí to videoškolenie cez internet akokeby som šla niekde na prednášku, teda na školenie osobne?
    videoškolenie v DRAKovi má tú výhodu, že si ho môžeš púšťať opakovane, kedykolvek potrebuješ sa k niektorej problematike vrátiť. Nenahradí kontakt s prednášajúcim = možnosť zadania otázky, ktorá ti nie je jasná v priebehu seminára. Osobne využívam účasť na seminároch.

    Skús pozrieť tu - nie je to o varení

    http://www.porada.sk/t8703-svokrina-...rina+kuchy%F2a

    MMB je offline (nepripojený) MMB

    MMB
    Nemyslím si, že Ti to bez pomoci pôjde. Potrebuješ si oživiť vedomosti o účtovaní a hlavne vedieť čo treba odsúhlasovať, čo s čím musí sedieť. Pri tomto by mal niekto byť s Tebou aby Ti to pripomenul a vysvetlil. Toto sa na žiadnom školení nedozvieš. Keď prídeš na školenie bez praxe, budeš pozerať ako puk.

    Napriek tomu Ti držím palce. Úspešní sú tí, ktorým nechýba odvaha.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    veronikasad Pozri príspevok
    videoškolenie v DRAKovi má tú výhodu, že si ho môžeš púšťať opakovane, kedykolvek potrebuješ sa k niektorej problematike vrátiť. Nenahradí kontakt s prednášajúcim = možnosť zadania otázky, ktorá ti nie je jasná v priebehu seminára. Osobne využívam účasť na seminároch.

    Skús pozrieť tu - nie je to o varení

    http://www.porada.sk/t8703-svokrina-...rina+kuchy%F2a
    ďakujem, ale to už mám momentalne rozčítané.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    MMB Pozri príspevok
    Nemyslím si, že Ti to bez pomoci pôjde. Potrebuješ si oživiť vedomosti o účtovaní a hlavne vedieť čo treba odsúhlasovať, čo s čím musí sedieť. Pri tomto by mal niekto byť s Tebou aby Ti to pripomenul a vysvetlil. Toto sa na žiadnom školení nedozvieš. Keď prídeš na školenie bez praxe, budeš pozerať ako puk.

    Napriek tomu Ti držím palce. Úspešní sú tí, ktorým nechýba odvaha.
    ďakujem, aj to je názor, a vedeli by ste mi povedat, ci sa robia aj take kurzy?

    polka je offline (nepripojený) polka

    polka
    nikulik Pozri príspevok
    ďakujem, aj to je názor, a vedeli by ste mi povedat, ci sa robia aj take kurzy?
    V akadémiách vzdelávania (AV) sa stále robia rôzne kurzy aj účtovníctvo, stačí si ho vyhľadať na www.aveducation.sk v ľavej lište a dozvieš sa, či taký kurz práve beží, alebo sa pripravuje, aj pobočky AV, ktoré daný kurz robia alebo pripravujú, máš tam aj telef. kontakty, môžeš sa hneď informovať.

    nikulik je offline (nepripojený) nikulik

    nikulik
    Ahojte,po dlhsom case sa chcem este nieco opytat. Absolvovala som kurz na podvojne uctovnictvo, ale mam zivnostnika ktory ma jednoduche uctovnictvo, a chcem sa vas skusenych len opytat ci by som mala si spravit aj kurz jednoduche uctovnictvo alebo je to podobne ako podvojne takze by som to zvladla aj bez kurzu? Uctuje sa v JU tiez na zaklade uct.osnovy?

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    nikulik Pozri príspevok
    Ahojte,po dlhsom case sa chcem este nieco opytat. Absolvovala som kurz na podvojne uctovnictvo, ale mam zivnostnika ktory ma jednoduche uctovnictvo, a chcem sa vas skusenych len opytat ci by som mala si spravit aj kurz jednoduche uctovnictvo alebo je to podobne ako podvojne takze by som to zvladla aj bez kurzu? Uctuje sa v JU tiez na zaklade uct.osnovy?
    Nie, v Jednoduchom uctovnictve sa nepouzivaju cisla uctov, uctova osnova sa pouziva pre podnikatelov uctujucich v sustave podvojneho uctovnictva; neuctuje sa v uctovnom denniku ale v penaznom. Vzor najdes aj v tomto prispevku z porady:

    http://www.porada.sk/146049-post5.html
    Naposledy upravil zk24 : 20.08.10 at 12:12

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    nikulik Pozri príspevok
    Ahojte,po dlhsom case sa chcem este nieco opytat. Absolvovala som kurz na podvojne uctovnictvo, ale mam zivnostnika ktory ma jednoduche uctovnictvo, a chcem sa vas skusenych len opytat ci by som mala si spravit aj kurz jednoduche uctovnictvo alebo je to podobne ako podvojne takze by som to zvladla aj bez kurzu? Uctuje sa v JU tiez na zaklade uct.osnovy?
    Ja som toho názoru , že vo Vašom prípade kurz na JU už nie je treba .Treba si naštudovať k tomu literatúru, zákony a podobne. Ako základ k účtovníctvu ste už dostali na kurze .A pomôcť si nasledovným :
    Nech nemýlia dátumy.

    http://www.porada.sk/1232710-post3.html
    http://www.porada.sk/t16088-zakon-o-...01-2009-a.html
    http://www.akopodnikat.sk/index.php?...d=51&Itemid=77

    Treba si stiahnuť skúšobný program
    http://www.kros.sk/alfa

    Prípadne hľadať pomoc na Porade .Myslím, že je tu toho veľa komplexne riešeného .

    Veľa zdaru .
    http://www.martinus.sk/?uItem=25535

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.