Zavrieť

Porady

osobná spotreba

Dobrý deň, účtuje sa aj niako osobná spotreba podnikateľa, myslím výdavky na domácnosť a rodinu ak áno prosím poradte ako.
Aká je odpočitateľná položka na dieťa máme 2. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

    Zdenka175
    No pri výbere z pokladne alebo z účtu ak nie sú VOZD tak sa účtuje na osobnú spotrebu =VNZD. Odpočitateľná položka na dieťa už nie je. Uplatňuje sa daňový bonus. Za rok 2009 bol 235,92 na jedno dieťa, no musel byť príjem aspon 1773 eur a vykázať ČZD

    ivustek je offline (nepripojený) ivustek

    Iveta ivustek
    osobná spotreba podnikateľa sa účtuje do výdavkov,ktoré neovplyvňujú základ dane. SZČO si môže uplatniť odpočitateľnú položku 4025,70 € a tiež odpočitateľnú položku na manželku/rozdiel medzi prijmami bez poistného a sumou 4025,70/a na deti uplatniť daňový bonus/ak si neuplatnila manželka/ podľa podmienok, ktoré napísala vyššie Zdenka175.

    leninka23 je offline (nepripojený) leninka23

    leninka23
    To znamená, že ak si ja z príjmu zoberem peniaze pre seba tak je to VNZD?
    Podnikala som len pol roka od apríla do oktobra a mala som príjmy 14500€. A teraz pracujem od decembra 2009 na TPP a podpísala som uplatnenie bonusu na dieťa, tak to asi v DP nemôžem uplatniť. Dik za radu

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    leninka23 Pozri príspevok
    To znamená, že ak si ja z príjmu zoberem peniaze pre seba tak je to VNZD?
    Podnikala som len pol roka od apríla do oktobra a mala som príjmy 14500€. A teraz pracujem od decembra 2009 na TPP a podpísala som uplatnenie bonusu na dieťa, tak to asi v DP nemôžem uplatniť. Dik za radu
    áno, ak si z príjmu zoberieš peniaze pre seba, je to VNZD.
    Za minulý rok si môžeš v daňovom priznaní nárokovať zvyšný daňový bonus na dieťa, ak si nevykázala stratu. Výška príjmu je splnená. Ak si dostala v zamestnaní len ten decembrový bonus, môžeš si uplatniť zvyšných 11 mesiacov.

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    leninka23 Pozri príspevok
    A ked je manželka na MD?
    Toto upresni. Patrí to k tomu predchádzajúcemu príspevku?

    leninka23 je offline (nepripojený) leninka23

    leninka23
    Robim DP aj kamaratovi a on ma manzelku na MD a taktiež podnikal len 6 mesiacov.Tak preto ako je to stym odpočtom na manželku.

    Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

    Zdenka175
    On si dá NC na seba 4025,70
    a na manželku 4025,70 - príjem manželky. Ak je na rodičovskom príspevku tak celú sumu 4025,70. Ak bola na materskej tak 4025,70 - materská

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.