Zavrieť

Porady

Chýbajúci doklad

Ako zaúčtovať výdaj z banky (2,36 eur) o ktorom mi chýba doklad. Vôbec neviem čo to je . Ďakujem
Naposledy upravil Dav : 02.04.10 at 17:20
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    IvetaH Pozri príspevok
    Dobrý deň, už to mám "upratané", a ešte prosím vás potrebujem vedieť, či musím zakladať aj príkaz na úhradu. Dôvod na to nevidím a šanón by sa mi stenšil o polovicu.
    Ďakujem
    Je to interná vec ÚJ. Niekde je dôležité, kto podpísal príkaz do banky; niekde tomu vôbec nevenujú pozornosť, resp. súhlas sa dáva priamo na faktúru; pri elektron. úhradách myslím si že ani nie je žiadny príkaz. Treba to zahrnúť do internej smernice.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    A kto tam môže dať a podpísať platobný príkaz? Všetci ? Tak ak sa nepamätajú, nech si tie zmätky vyfackujú v závetrí a kolektívne vezmú na seba zodpovednosť za úžasný chod svojej neziskovky. Možno niekto aj z domu si len tak "prikazuje" cez IB.
    Ja by som ich zrušila, nestoja Ti za stratu duševného zdravia.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Xantypa Pozri príspevok
    Ako zaúčtovať výdaj z banky (2,36 eur) o ktorom mi chýba doklad. Vôbec neviem čo to je . Ďakujem
    v JÚ na osobnú spotrebu - VNZD

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Xantypa Pozri príspevok
    Myslela som v PÚ.

    to by som riešila cez 365/221 - ostatné záväzky voči spoločníkom a vyrovnáš to vkladom do pokladne 211/365

    aj keď je to smiešna suma
    Naposledy upravil Timka1 : 13.03.10 at 17:43 Dôvod: preklep

    Xantypa je offline (nepripojený) Xantypa

    Xantypa
    Jedná sa však o organizáciu nezriadenú za účelom podnikania a účtujúcu v sústave PÚ, ktorá tento účet 355 nemá v účtovnej osnove :-D ..... tak už fakt neviem, ktorý účet na to použiť.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Xantypa Pozri príspevok
    Jedná sa však o organizáciu nezriadenú za účelom podnikania a účtujúcu v sústave PÚ, ktorá tento účet 355 nemá v účtovnej osnove :-D ..... tak už fakt neviem, ktorý účet na to použiť.
    a nepýtala si sa dotyčných čo platili kartou za čo to je a kde je doklad? keby pohľadali možno nájdu

    Xantypa je offline (nepripojený) Xantypa

    Xantypa
    Pýtala som sa.... už si nepamätajú.... Ich to nezaujíma aké sú s tým starosti keď stratia doklad alebo zabudnú povedať čo platili.... a čo je na tom zaujímavé, je to prevod na iný účet, nie je to platba kartou.... a teraz som objavila taký istý prevod, na taký istý účet, ale už v sume 73 eur :-( Spracovávam účtovníctvo takejto neziskovke raz za rok, tak oni nevedia čo bolo včera a nie čo bolo pred troma mesiacmi :-(

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Ja by som to dala ako dotáciu pokladne. A ak bude manko v kase 2,36€ určite to niekto dorovná.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    IvetaH Pozri príspevok
    Ja by som to dala ako dotáciu pokladne. A ak bude manko v kase 2,36€ určite to niekto dorovná.
    Iveta to bol prevod na iný účet, ja som si tiež myslela spočiatku, že platené kartou .....
    majú v tom bordel, ja by som to nerobila, lenže keď už to zobrala asi sa s tým bude musieť popasovať
    nejakým spôsobom zistiť čie je to číslo účtu a možno by sa rozpamätali čo a komu platili, tým pádom by si vyžiadali opis faktúry

    Xantypa je offline (nepripojený) Xantypa

    Xantypa
    Ďakujem za podporu.... viem, máte pravdu vo všetkom. Len bez Vašej rady a pomoci sa nepohnem.... fakt neviem ako to vyriešiť. Potrebujem im uzatvoriť r. 2009, nech to už mám za sebou :-( ... nemáte ešte nejaké riešenie?

    adi11 je offline (nepripojený) adi11

    adi11
    Xantypa Pozri príspevok
    Ako zaúčtovať výdaj z banky (2,36 eur) o ktorom mi chýba doklad. Vôbec neviem čo to je . Ďakujem
    nemoze to byt inkaso / poplatok za zahranicnu platbu, potom rovno do nakladov

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Xantypa Pozri príspevok
    Ďakujem za podporu.... viem, máte pravdu vo všetkom. Len bez Vašej rady a pomoci sa nepohnem.... fakt neviem ako to vyriešiť. Potrebujem im uzatvoriť r. 2009, nech to už mám za sebou :-( ... nemáte ešte nejaké riešenie?

    Rozhodnúť musia oni. Nech láskavo na výpis z účtu napíšu, ako žiadajú zaúčtovať , popátrať musia oni .Ty nemôžeš a nemáš ani povinnosť rozhodovať za nich, ide o ich gazdovanie. Keď bude nejaká kontrola, kto bude zodpovedný?

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Prosím ešte mi poraďte, či musím robiť ID k výberu z bankomatu alebo z bankového účtu Mám klienta, ktorého neviem naučiť, ža tie doklady z banky potrebujem. Málokedy ich doručí. Výber z účtu mám 261/221 - tu mám výpis ale potom je príjem do pokladne 211/261 a tu robím ID. Niekedy mám pocit, že zbytočne.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    IvetaH Pozri príspevok
    Prosím ešte mi poraďte, či musím robiť ID k výberu z bankomatu alebo z bankového účtu Mám klienta, ktorého neviem naučiť, ža tie doklady z banky potrebujem. Málokedy ich doručí. Výber z účtu mám 261/221 - tu mám výpis ale potom je príjem do pokladne 211/261 a tu robím ID. Niekedy mám pocit, že zbytočne.
    A takýto doklad potom máš kam zaradený? Medzi interné doklady alebo medzi pokladničné príjmové doklady? Pri výbere z bankomatu sa mi tiež pár krát stalo, že napriek požiadavke o vydanie potvrdenia nič nevydalo, ale sa pekne ospravedlnilo - Prepáčte, potvrdenku nie je možné vydať. Takéto prípady účtujem nie cez ID, ale cez PPD...

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Veď áno, účtujem 211/261 cez pokladňu, ale prílohu nemám žiadnu tak som si vyrábala ID, ale som ich nezaúčtovala ako ID. Tvorili mi len tú chýbajúcu prílohu.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    IvetaH Pozri príspevok
    ... prílohu nemám žiadnu tak som si vyrábala ID...
    príloha (ani chýbajúci doklad) predsa nie je synonymum ID

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Dobrý deň, už to mám "upratané", a ešte prosím vás potrebujem vedieť, či musím zakladať aj príkaz na úhradu. Dôvod na to nevidím a šanón by sa mi stenšil o polovicu.
    Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.