Zavrieť

Porady

DPH - DOKLADY

Zdravím všetkých poradujúcich.
Mám dotaz, či niekto náhodou nemal kontrolu ohľadne DPH od 1.5.. Zaujímajú má doklady, ktoré dostanem z RP. Bohužial niektoré doklady neobsahujú všetky náležitosti. Ja som to robila tak, že som dopisovala sama chýbajúce náležitosti - najmä IČO, základ dane. Pre mňa je nemysliteľne zasielať doklady naspäť, pretože mám dosť veľa klientov. Mám aj takú skúsenosť.
Oznamila som v predajni, že nevystavujú doklady podľa zákona o DPH, bohužial prešlo odvtedy dosť veľa času a majiteľovi je to jedno /momentálne je na dovolenke/. Prajem pekný deň, hoci u nás začala znovu pršať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    ahoj ala, ja to robim presne tak, ako Ty, dopisujem chybajuce udaje rucne, dam pri to hviezdicku a niekde bokom napisem datum zhodujuci sa s datumom na doklade a podpis (teda iba take haky-baky). Toto mi poradila pani na danovom urade, ked som sa nedala po jej odbijani na otazky ako to mam riesit. Tiez isla na mna s podobnými nezmyslami ako mam si to dat opravit u toho, kto mi to vystavil a podobne. Tak som jej povedala, ze je to asi tazko zvladnutelne v reale, ked ma toho niekto viac, napriklad ako pises Ty. Toto Ti moze povedat iba ten, kto s tym nerobi a nema o tom ani predstavu. Takze ja to riesim takto. a nech mi skusi na to niekto nieco povedat

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Ala,
    tá otázka: "či mal niekto kontrolu na DPH po 1.5.2004".
    Môžem ti asi za všetkých napísať: "ŽE NIKTO"!!!
    Naše inštitúcie ako napr. DRSR alebo DÚ v novele DPH nemajú jasno, čiže ešte nevedia ako kontrolovať.
    Počkajme, kým si novelu osvoja!
    Pekný deň

    Ala je offline (nepripojený) Ala

    Ala
    Ďakujem za Vaše odpovede. Som rada, že nie som sama a ubezpečili ste má v tom, že tak ako robím ja robite aj Vy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.