Zavrieť

Porady

Ako postupovat?

Pekny vecer prajem...
Chcem Vas poprosit o nazor,radu a usmernenie..
Manzelka mala pocas roka 2009 zivnost,ktoru neskor pozastavila .Zo zivnosti nemala ziadne prijmy ani vydaje-poberala len rodicovsky prispevok..Avsak v oktobri jej vratili preplatok z RZZP -citujem ,,za rok 2007,2008,, -vo vyske 450 EUR...zdaneni zrazkovou danou.. Od maja 2009 sa zamestnala..
Moja otazka znie podat DP typ B alebo DB A ?
Ak podat danove priznanie typu B -zaradit preplatok do paragrafu 6 prijem zo zivnosti?
Dakujem za kazdu radu.Pytal som sa totiz dvoch uctovnicok a kazda mala iny nazor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Riki0 Pozri príspevok
    Pekny vecer prajem...
    Chcem Vas poprosit o nazor,radu a usmernenie..
    Manzelka mala pocas roka 2009 zivnost,ktoru neskor pozastavila .Zo zivnosti nemala ziadne prijmy ani vydaje-poberala len rodicovsky prispevok..Avsak v oktobri jej vratili preplatok z RZZP -citujem ,,za rok 2007,2008,, -vo vyske 450 EUR...zdaneni zrazkovou danou.. Od maja 2009 sa zamestnala..
    Moja otazka znie podat DP typ B alebo DB A ?
    Ak podat danove priznanie typu B -zaradit preplatok do paragrafu 6 prijem zo zivnosti?
    Dakujem za kazdu radu.Pytal som sa totiz dvoch uctovnicok a kazda mala iny nazor.
    RZZP za rok 2007, 2008 bolo zo zamestnania ?

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Predpokladám, že ten preplatok z RZZP bol zo živnosti. Tak je to ostatný príjem, čiže DP typ B príjem je podľa § 6. Preplatok si dá ako príjem v plnej výške a zrážkovú daň si v DP odpočíta.

    Riki0 je offline (nepripojený) Riki0

    Riki0
    Tam je asi kamen urazu...manzelka bola na rodicovskej dovolenke ale platila si odvody-v tom case nemala pozastavenu zivnost ale ani ziadne prijmy z nej...zle ju informovala pracovnicka ZP..ta ju neskor zavolala ze nie je povinna platit odvody a ze jej vratia poistne v ramci preplatku...
    Naposledy upravil Riki0 : 20.03.10 at 21:59

    Riki0 je offline (nepripojený) Riki0

    Riki0
    Dakujem.Takze vyplnime B,prijmy par.6 ,zo zivnosti -do riadku 2 vo vyske preddavku,vydavky 0 ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.