Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    myslim ze ano, a je to podla obchodneho zakonnika
    aj na skoleniach, co som chodila teraz ohladom noveho DPH nam hovorili, ze aj na ERP musime mat vsetky tri cisla
    luckasari, to bude asi ten paragraf, ktory poníma o tom, ze "obchodné listy" musia obsahovat.... ale, kde je definovane, co je "obchodny list" ? zeby som to prehliadla?

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    no pokial ja viem, tak definicia obchodneho listu neexistuje, existuju len urcite vykladu tohto pojmu

    neviem teda povedat, ci blocek z ERP moze byt chapany ako obchodny list
    na skoleni nam k tomu hovorili aj to, ze toto cislo nam bolo pridelene statistickym uradom, je to vlastne cislo, podla ktoreho sa firma identifikuje, takze by sme ho mali urcite vsade uvadzat

    my kazdopadne vsade na vsetkych dokladoch danovych, fakturach, objednavkach, listoch voci tretim osobam, atd. uvadzame vsetky tri cisla, t.j. ICO, DIC, IC DPH
    ved to je to, ze to nie je nikde definovane. No je asi lepsie to tam udavat a clovek ma pokoj. I ked ma to nici...vsade vsetky udaje 300 krat sa to opakuje...

    MirkaV je offline (nepripojený) MirkaV

    MirkaV
    v poradcovi 11-12/2004 od strany 224 je napisane, kde sa ktore cisla maju uvadzat. je to tam celkom fajn popisane

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Je tam uvedene, ze aj na pokladnicnych dokladoch a inych dokladoch, ktore su pre potreby firmy obchodnou dokumentaciou. Odporucaju si definovat obchodnu dokumentaciu vo svojich vnutornych smerniciach. A tu sme pri jednom prispevku, co si tak navzajom vymenit /vseobecne casti/ internych smernic ???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.