Zavrieť

Porady

výnosy 601, 602

Dobrý večer, chcel by som sa spýtať keĎ nakúpime materiál, z ktorého
1. časť ešte ďalej spracujem a
2. časť faktúrujem tak ako som kúpil (čiže) ako dodávka materiálu, môžem faktúrovať tieto dve časti ako jednu položku ako dodávku materiálu? A potom to celé môžem zaúčtovať na 602 alebo to musím rozúčtovávať? Ďakujem pekne za odpoved veľmi by ste mi pomohli.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    1. ja by som celú došlú fa zaúčtovala MD 112/ DAL 321 nákup 100 ks á 1000 €
    2. MD 542/ DAL 112 výdaj materiálu 60 ks zo skladu v obstar. cene t.j. 600 €
    3. MD 311/ DAL 642 zaúčtovanie vyšlej fa -predaj 60 ks napr. á 700 €
    4. na sklade Vám teda zostal materiál v počte kusov 40 a vo výške 400 € , ktorý ďalej použijete napr. na ďaľšie výrobné spracovanie
    MD 501 / DAL 112
    Naposledy upravil Lila : 01.04.10 at 15:19

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Lila Pozri príspevok
    1. ja by som celú došlú fa zaúčtovala MD 112/ DAL 321 nákup 100 ks á 1000 €
    2. MD 542/ DAL 112 výdaj materiálu 60 ks zo skladu v obstar. cene t.j. 600 €
    3. MD 311/ DAL 642 zaúčtovanie vyšlej fa -predaj 60 ks napr. á 700 €
    4. na sklade Vám teda zostal materiál v počte kusov 40 a vo výške 400 € , ktorý ďalej použijete napr. na ďaľšie výrobné spracovanie
    MD 501 / DAL 112
    Súhlasím s týmto.
    Avšak pri vedení skladu spôsobom B účtujem všetko na MD 501. Pri obstaraní ešte neviem, koľko materiálu a ktorého sa predá v nezmenenom stave.
    V mesiaci, keď dôjde k predaju, príslušný počet ks preúčtujem 542/501 a na fa použijem účet 642.

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Na 601 účtuješ tržby za vlastné výrobky, ak predávaš suroviny, alebo materiál ďalej, v nezmenenom stave účtuješ 642 tržby za predaný materiál.
    Zdravím, ako prosim Vás účtujete, keď nakúpim materiál napr. 200 €, predám ho za 300€? Účtujem spôsobom B. prosím.

    amelia je offline (nepripojený) amelia

    amelia
    lienka123123 Pozri príspevok
    Zdravím, ako prosim Vás účtujete, keď nakúpim materiál napr. 200 €, predám ho za 300€? Účtujem spôsobom B. prosím.
    a v čom máš problém?....ked kúpiš, zaučtuješ 542/321 a ked predáš, tak zaučtuješ 311/642...rozdiel máš zisk

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.