Zavrieť

Porady

Elektronické podanie daňového priznania

Ahojte,
takže dovolím si dať vám sem môj návod na elektronické podanie daňového priznania/hlásenia ak máte priradený autorizačný kľúč - to znamená, že vám daňový úrad dal zariadenie typu USB kľúč.
Postup je takýto:
1. stiahnúť a nainštalovať potrebné súbory ku kľúču.
Takže ak máte disig.sk, tak stiahnete čítačku aj Siemens Card a aj certifikáty.
Toto bežným spôsobom nainštalujete. PIN, PIN2 a PUK máte uvedený na letáčiku, ktorý ste dostali ku kľúču.
Zmeňte PIN aj PIN2 - ak neviete ako na to, tak na webe: disig.sk je návod.
2. zaregistrovať sa na drsr.sk - bude vám pridelený ID kód a heslo.
3. stiahnite si zo stranky drsr inštalačné súbory z bodu 6. súbory Xades.zip a XmlPlugin.zip a SignaturePolicy2010.zip. link mi sem nedovolilo dať
4. prihláste sa na drsr.sk
5. zasuňte kľúč do PC a otvorte program, ktorý s ním komunikuje - napr. CardOS API - Viewer - kliknúť na Login.
6. v položke "eTax" kliknite na úvod - správa certifikátov - pridať certifikát. teraz začne komunikácia medzi PC, kľúčom a DRSR. Vypýta si PIN aj PIN2, dokument dáte podpísať. Certifikát by malo pridať.
Toto je základ úspechu.
7. ak ste toto všetko úspešne zvládli, tak cez "eTax" - výber subjektu - viete podať daňové priznanie/hlásenie.
Verím, že som niekomu aspoň trocha pomohla, že ste tento môj laicky návod pochopili.
Takže do zdarenia
Usporiadat
mafi_mafi mafi_mafi

mafi_mafi je offline (nepripojený) mafi_mafi

k bodu 6. som zabudla napísať, že tieto položky sú na webe drsr.sk
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
... prosím Vás a čo mám robiť, keď som heslo na prihlásenie do eTax zabudla?
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Dobrý deň, skúšala som poslať mail na callcentrum@drsr.sk z môjho mailu ... gmail.com, ale mail sa mi stále vracia, v kolonke "často kladené otázky F.A.Q" na stránke drsr som si našla postup ako mám postupovať, ked som zabudla heslo a kontrolnú otázku, že mám poslať žiadanku na generovanie nového hesla a oni mi ho pošlú späť na moju mail adresu. Lenže z môjho mailu sa to nedá poslať, a ked ťuknem priamo na stranke drsr na ich uvedený mail, tak ma to prepína na outlook, ako mám postupovať, aby som získala nové heslo a mohla sa prihlásiť, ešte nikto z vás nemal takýto problém? Prosím o radu, stalo sa mi to prvýkrát, vždy si heslá ukladám, keby sa niečo stalo, ale toto je výpadok ako hrom. Dakujem
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Gong Pozri príspevok
Dobrý deň, skúšala som poslať mail na callcentrum@drsr.sk z môjho mailu ... gmail.com, ale mail sa mi stále vracia, v kolonke "často kladené otázky F.A.Q" na stránke drsr som si našla postup ako mám postupovať, ked som zabudla heslo a kontrolnú otázku, že mám poslať žiadanku na generovanie nového hesla a oni mi ho pošlú späť na moju mail adresu. Lenže z môjho mailu sa to nedá poslať, a ked ťuknem priamo na stranke drsr na ich uvedený mail, tak ma to prepína na outlook, ako mám postupovať, aby som získala nové heslo a mohla sa prihlásiť, ešte nikto z vás nemal takýto problém? Prosím o radu, stalo sa mi to prvýkrát, vždy si heslá ukladám, keby sa niečo stalo, ale toto je výpadok ako hrom. Dakujem
neviete mi poradiť?
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Gong Pozri príspevok
Dobrý deň, skúšala som poslať mail na callcentrum@drsr.sk z môjho mailu ... gmail.com, ale mail sa mi stále vracia, v kolonke "často kladené otázky F.A.Q" na stránke drsr som si našla postup ako mám postupovať, ked som zabudla heslo a kontrolnú otázku, že mám poslať žiadanku na generovanie nového hesla a oni mi ho pošlú späť na moju mail adresu. Lenže z môjho mailu sa to nedá poslať, a ked ťuknem priamo na stranke drsr na ich uvedený mail, tak ma to prepína na outlook, ako mám postupovať, aby som získala nové heslo a mohla sa prihlásiť, ešte nikto z vás nemal takýto problém? Prosím o radu, stalo sa mi to prvýkrát, vždy si heslá ukladám, keby sa niečo stalo, ale toto je výpadok ako hrom. Dakujem
prosííííííííím :-((((
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Gong Pozri príspevok
prosííííííííím :-((((
tu podáš bársčo: http://www.drsr.sk/wps/portal/podanie_dopytu najlepšie cez ie prehliadač
2 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Dobrý deň, prosím poraďte mi ako mám postupovať, chcem si ísť vybaviť el.podávanie, lenže sro, mala sídlo v Nitre, ešte v decembri zmenila sídlo do BA, náhlasila som všetko potrebné, len el.podávanie som si nestihla vybaviť min. rok. Ešte v min. roku patrila sro na DU BAII, teraz po novom je to Daňový úrad pre všetky obvody v BA. A moja otázka znie, kam mám vlastne ísť, mám si to ísť teraz vybaviť na tú ševčenkovu, kde je ten nový DU? Dakujem asi áno, nedá sa mi tam dovolať
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

ešte sedia po starom - dnes. ako bude zajtra abo v pondelok ?????? len ten hore vie
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

volaj 02/48282345
0 0
nedielka nedielka

nedielka je offline (nepripojený) nedielka

Ak mam pridelene ID a heslo, ktore som dostala pred 2rokmi k podavaniu SV, mozem podat aj DPH elektronicky alebo potrebujem este nieco k tomu? Da sa potom v elektronickom vstupe rucne vypisat dph alebo sa to da iba nacitat z uct.softveru?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

aj tak, aj tak - načítanie xml je pohodlnejšie a hlavne rýchlejšie)
0 0
nedielka nedielka

nedielka je offline (nepripojený) nedielka

ďakujem pekne, idem to vyskusat..
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
srska Pozri príspevok
volaj 02/48282345
Dakujem volala som a sedia ešte po starom. :-)))
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

tak tety pomohli?
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Dobrý večer, bola som na du, aby som si vybavila el.podávanie, dnes mi prišiel mail, že mi sprístupnili autorizované elektronické služby, že v roli "užívateľ s obmedzeným prístupom", to čo znamená, dúfam, že podávanie dokumentov budem mať bez problémov. Nestretli ste sa s tým? Ked som tam bola osobne, dala som im reg.list spolu s plnou mocou, chcem podávať so ZEP.
Dakujem
0 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Gong Pozri príspevok
Dobrý večer, bola som na du, aby som si vybavila el.podávanie, dnes mi prišiel mail, že mi sprístupnili autorizované elektronické služby, že v roli "užívateľ s obmedzeným prístupom", to čo znamená, dúfam, že podávanie dokumentov budem mať bez problémov. Nestretli ste sa s tým? Ked som tam bola osobne, dala som im reg.list spolu s plnou mocou, chcem podávať so ZEP.
Dakujem
posúvam
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Dobry den,chcem sa len uistit ci je mozne podatDph, DzMV a Prehlad elektronicky, ked mame dohodu o dorucovani el.prostriedkami. Doteraz sme podavali len 1/4r. Suhrnny vykaz. Ja somteraz v1/12 podala aj tie ktore som pisala, ale niekde tu na poradebolo, ze sa el. este nedaju podavat. Ale mne to vsetko preslo adostala som aj potvrdenku. Tak ako to vlastne je, poradte prosim.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

rennka Pozri príspevok
Dobry den,chcem sa len uistit ci je mozne podatDph, DzMV a Prehlad elektronicky, ked mame dohodu o dorucovani el.prostriedkami. Doteraz sme podavali len 1/4r. Suhrnny vykaz. Ja somteraz v1/12 podala aj tie ktore som pisala, ale niekde tu na poradebolo, ze sa el. este nedaju podavat. Ale mne to vsetko preslo adostala som aj potvrdenku. Tak ako to vlastne je, poradte prosim.
AK to všetko prešlo, potom nie je žiaden problém a podávaj aj ďalej, veď to je možné už aj teraz, od 1.4. to už bude povinné, čiže inak sa už ani nebude dať.
1 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

tiez si myslim, ze by to malo byt ok, len ma zneistil ten prisp. ze to este nie je mozne. Ak by to nebolo mozne, bud by mi nenadstavilo aktualne obdobie, alebo by mi neprisla sprava o akceptacii. Ale mne vsetko prebehlo ako malo, tak sned to bude v poriadku.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
neviem o tom, že by tu niekto písal, že nie je možné. Iba že nie je povinné.
Je však lepšie si to natrénovať, odskúšať, ked to nie je povinné, ako potom maturovať, ked už nebude iná možnosť.
Je to aj ďaleko pohodlnejšie.
Keby to nešlo, tak by ti to neprešlo. Buď kľudná a spokojná.
1 0
Načítať ďalšie