Zavrieť

Porady

Daň z motorového vozidla

Ahojte, chcela by som Vás poprostiť o radu. O tomto probléme tu bolo toho písaného už viac, ale nenašla som to čo potrebujem.
Máme vo firme štyri autá s ktorých sme v januári zaplatili cestnú daň, teraz sme kúpili daľšie a moja otázka je aké daňové priznanie mám podať na DÚ?
Len k tomu autu alebo dodatočné?
Prosím poraďte..
Usporiadat
Vera Vera

Vera je offline (nepripojený) Vera

Podaj k tomu jednu autu, ale len alikvot za obdobie...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

beika
Ahojte, chcela by som Vás poprostiť o radu. O tomto probléme tu bolo toho písaného už viac, ale nenašla som to čo potrebujem.
Máme vo firme štyri autá s ktorých sme v januári zaplatili cestnú daň, teraz sme kúpili daľšie a moja otázka je aké daňové priznanie mám podať na DÚ?
Len k tomu autu alebo dodatočné?
Prosím poraďte..
Stačí DP za nové auto.
0 0
4326 4326

4326 je offline (nepripojený) 4326

Podľa mňa podáš len priznanie na nové auta, lebo predpokladám u ostatných nenastala nijaká zmena. Takže ak ti polícia pridelí ŠPZ do 15 dní máš povinnosť podať daňové priznanie a zaplatiť daň.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

beika
Ahojte, chcela by som Vás poprostiť o radu. O tomto probléme tu bolo toho písaného už viac, ale nenašla som to čo potrebujem.
Máme vo firme štyri autá s ktorých sme v januári zaplatili cestnú daň, teraz sme kúpili daľšie a moja otázka je aké daňové priznanie mám podať na DÚ?
Len k tomu autu alebo dodatočné?
Prosím poraďte..
Za ďalšie autá treba podať podľa zákona o miestnych poplatkoch ďalšie DP. Tlačivo je to isté ako v januári.
0 0
beika beika

beika je offline (nepripojený) beika

Ďakujem a prosím Vás ešte podľa čoho vypočítam tú daň?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

beika
Ďakujem a prosím Vás ešte podľa čoho vypočítam tú daň?
Všetko je uvedené v poučení na vyplnenie DP k dani z motorových vozidiel.
Tlačivko Ti dajú na DÚ.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
Všetko je uvedené v poučení na vyplnenie DP k dani z motorových vozidiel.
Tlačivko Ti dajú na DÚ.
Neviem z ktorého si mesta, my v KE sme mali na DÚ vyvesené sumy podľa toho o aké autá išlo. Ináč je to Všeobecné nariadenie VUC. Im patrí táto daň, DÚ je iba správcom tejto dane.
0 0
beika beika

beika je offline (nepripojený) beika

Som z PB, práve sa dívam na to poučenie, ale žiadne sumy tam niesú, len to, že daň sa vypočíta s celkovej hmotnosti vozidla.
0 0
4326 4326

4326 je offline (nepripojený) 4326

Najdi si pomocou netu tvoj VUC a potom všeobecne závedzne nariadenia a tam najdeš sadzby dane.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

beika
Som z PB, práve sa dívam na to poučenie, ale žiadne sumy tam niesú, len to, že daň sa vypočíta s celkovej hmotnosti vozidla.
A ako ste postupovali v tom januári?
Treba si pozrieť zákon o miestnych poplatkoch a potom to nariadenie o poplatkoch na VUC. U nás sa nemenili sumy, ostali také ako boli predtým . Neviem ako u Vás. V každom meste to môže byť iná suma, ako som napísala vyššie, má to v kompetencii VUC.
0 0
beika beika

beika je offline (nepripojený) beika

Ja som v tejto firme len od júna, predtým tu bol niekto iný. Ďakujem pozriem to.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Určite sú niekde odložené šmiráčiky.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
beika
Som z PB, práve sa dívam na to poučenie, ale žiadne sumy tam niesú, len to, že daň sa vypočíta s celkovej hmotnosti vozidla.
Skús toto, určite ti pomôže
http://www.uctuj.sk/dan-z-motorovych...iel-sadzba.php
0 0
beika beika

beika je offline (nepripojený) beika

Ďakujem veľmi pekne, že ste sa mi pomohli zorientovať.
Už som to našla a musím to rýchlo vypísať, lebo už mám na to len dva dni.
Veľmi pekne Vám ďakujem.
0 0
beika beika

beika je offline (nepripojený) beika

Ešte by som mala predsa jednu otázočku, treba ešte aj nejako ináč prihlásiť to auto na DÚ, alebo stačí len zaplatiť zaň daň?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

beika
Ešte by som mala predsa jednu otázočku, treba ešte aj nejako ináč prihlásiť to auto na DÚ, alebo stačí len zaplatiť zaň daň?
NO, no, nečítaš pozorne, v príspevku som písala, že treba podať DP k dani z motorových vozidiel podľa zákona 582/2004 o miestnych daniach a poplatkoch
0 0
beika beika

beika je offline (nepripojený) beika

Takže len to DP? Nič viac?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Daňové priznanie a zaplatiť podľa toho daň.
0 0
beika beika

beika je offline (nepripojený) beika

Ďakujem Ti veľmi pekne. Krásny dník Ti prajem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ak viem pomôžem, prajem aj Tebe príjemný deň .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať