Zavrieť

Porady

podkladničné doklady z ERP

Ahojte!
poprosím o radu:
pokl. doklad z ERP obsahuje sumu celkom a samostatne čiastku DPH. Na doklade chýba základ dane. Viete mi poradiť či je to v poriadku, alebo v každom prípade musí byť na pokl. doklade základ dane?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    podla zakona faktura musi obsahovat okrem inych nalezitosti: zaklad dane, jednotkovu cenu bez dane, sadzbu dane, vysku dane. V dalsich odsekoch sa hovori, ze za fakturu sa povazuje okrem inych dokladov aj doklad vyhotoveny ERP ak nie je viac ako 50.000,-- Sk. Pri vyssej sume aj k takemuto dokladu musi byt vysavena "klasicka faktura", alebo doklad, ktory sa za fakturu povazuje a ma nalezitosti podla zakona o DPH. Snad takto v kratkosti staci /pozri par. 71-73.

    Timejka je offline (nepripojený) Timejka

    Timejka
    Ď. §71 mám preštudovaný, len problém mám s ERP, keďže sa tam nedá nastaviť táto položka. Už som sa aj informovala ale je to starší typ ERP a nedá sa to upraviť.
    Chcela som sa uistiť, že je to naozaj tak ako som si to vysvetlila.

    podkladničné doklady z ERP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.