Zavrieť

Porady

úroky z omeškania a DPH

Dobrý deň, potrebujem poradiť ako mám postupovať pri zaúčtovaní leasingových platieb. SZČO platí leasingové spátky trvalým príkazom z účtu, stane sa, že platba nabehne leasingovke o 2-3 dni neskôr a oni hneď fakturujú úroky z omeškania. SZČO tieto odmieta platiť, a ani nepredkladá tieto faktúry k zaúčtovaniu. Problém nastal teraz, keď vstúpil do platnosti nový zákon o DPH a zasielajú faktúry ku každej prijatej platbe.Využili príležitosť a zaslali faktúry s DPH na menšie čiastky a rozdiel zúčtovali s fa za úroky ktoré sú bez DPH. Najpr slúbili, že zašlú nové faktúry ale potom zaslali e-mail, že zostanú faktúry tak. Teráz mám rozdiel v DPH za 1,2,3 mesiac. Môžem si uplatňovať DPH naďalej na základe leasingových zmlúv(mám nové,kde už je uvedený dátum dodania) a tváriť sa, že nemám tie faktúry?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    úroky z omeškania a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.