Zavrieť

Porady

Hmozná zodpovednosť pri zmene mista pôsobnosti

Dobrý deň. Moja dcéra bola podvedená a v predajni vydala peniaze cudziemu človeku, ktorý sa tváril, že telefonuje s majiteľom a po telefonáte ju požiadal o preniaze na základe telefonického rozhovoru s majiteľom a ona ich vydala. Nakoľko má podpísanú hmotnú zodpovednosť, majiteľ žiada náhradu škody. Chcem sa opýtať, či to spadá do hmotnej zodpovednosti. A hlavne pred nedávnom firma zmenila miesto pôsobenie a pridala sortiment služieb ale hmotná zodpovednosť je platná na predchádzajúcu adresu predajne. Je vôbec uvedená hmozná zodpovednosť platná? Ako má v danej veci postupovať. Prípad bol oznámení na polícii.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    panter10 Pozri príspevok
    Dobrý deň. Moja dcéra bola podvedená a v predajni vydala peniaze cudziemu človeku, ktorý sa tváril, že telefonuje s majiteľom a po telefonáte ju požiadal o preniaze na základe telefonického rozhovoru s majiteľom a ona ich vydala. Nakoľko má podpísanú hmotnú zodpovednosť, majiteľ žiada náhradu škody. Chcem sa opýtať, či to spadá do hmotnej zodpovednosti. A hlavne pred nedávnom firma zmenila miesto pôsobenie a pridala sortiment služieb ale hmotná zodpovednosť je platná na predchádzajúcu adresu predajne. Je vôbec uvedená hmozná zodpovednosť platná? Ako má v danej veci postupovať. Prípad bol oznámení na polícii.
    Podľa mňa smola ...
    Mala dávať pozor .
    Nepoviem , keby ONA telefonovala s majiteľom predajne ...ale takto ? Holt doplatila , nie je prvá a ani určite posledná ...

    Čo sa týka zmeny adresy predajne , nemyslím si teda , že by bohvie aký vplyv mala táto skutočnosť na hmotnú zodpovednosť ...
    Svojho času sa zmenilo sídlo VSŽ / presťahovali sa do Blavy / , tiež sa zmluvy nemenili ...

    Či je platná , alebo nie ...tak to sa z tohoto zadania otázky nejak nedá jednoznačne .
    Inak povedané , česky ..." co je psáno , to je dáno "...

    A ako postupovať ...
    - buď sa nejak dohodnúť s majiteľom ...aj to som už počul , ale záleží len na ňom ...
    - alebo zaplatiť ...hm , smola ...

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Peniaze vydať nemala.Ten scenár je na vlas podobný tomu môjmu prípadu. Polícia spravidla nič nezistí. Viete čo povedala pri výsluchu na polícii moja uplakaná predavačka ?
    Otázka: Ako vyzeral podozrivý ?
    Odpoveď: Mal také pekné zuby, keď sa usmial.
    Napriek tomu, že mu dala celodennú tržbu, som mala problém, aby som nevybuchla smiechom.
    Bola som na polícii totiž s ňou. Po mesiaci nám oznámili, že páchateľa nechytili.

    paradox bol v tom, že keď som išla na mesiac a pol preč som jej dala pokyny vyvarovať sa práve podvodníkom tohto druhu. Jasne som jej povedala, že nie som nikomu nič dlžná a dodávatelia vzhľadom k mojej platobnej disciplíne mi všetci oddialili platby až do termínu, keď sa vrátim.Celý čas sa držala statočne a ja v deň môjho návratu som cupitala rovno na políciu.
    Ale vzhľadom k tomu, že v rodine pracovala iba ona, tí čo ma poznajú vedia si domyslieť ako to dopadlo s vymáhaním peňazí od nej .....

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Melnick Pozri príspevok
    ...
    Otázka: Ako vyzeral podozrivý ?
    Odpoveď: Mal také pekné zuby, keď sa usmial.
    .....
    ...no podľa týchto indícií by neuspel ani Holmes, ba ani Poirot .... (nieto ešte naša polícia)

    .. no a k téme ... bohužiaľ dostala poriadnu lekciu

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Vidíš Katka, to ma až dnes napadlo, prečo podvodníka nedolapili.
    Hmmmm - málo indícií.

    Hmozná zodpovednosť pri zmene mista pôsobnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.