Zavrieť

Porady

Centové dorovnanie faktúry

Ahojte môže mi niekto poradiť: Istá firma mi neuhradila celú faktúru, faktúra bola vystavená na 1 237,80 € a uhradili mi len 1 237,- €, ako mám dorovnať vzniknutý rozdiel na 311 interným dokladom? Tak, že ponížim tržby 602/311, alebo 648/311 ako halierové vyrovnanie, alebo 548/311? Vďaka za odpoveď!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Badko je offline (nepripojený) Badko

    Badko
    Faktúra je už vystavená, tržby sa neponižujú, veď by to malo dopad aj na DPH. Mne sa stáva dosť často, že aj mi omylom uhradíme o nejaké centy menej alebo viac / konateľ niekedy zle pozerá/ a dávam to vždy k poslednému dňu v mesiaci, keď kontrolujem saldo cez ID ako saldokontné rozdiely.

    Badko je offline (nepripojený) Badko

    Badko
    Ja viem, že 80 centov nie je 80 halierov ale pri zaslaní upomienky
    doporučený list je 1 EUR. Ja mám skúsenosti, že pri jednorázovom odberateľovi tých 80 centov už nedostanem ale pri pravidelných odberateľoch áno doplatia pri ďalšej dodávke tovaru ale väčšinou je to hal. vyrovnanie

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Badko Pozri príspevok
    Ja viem, že 80 centov nie je 80 halierov ale pri zaslaní upomienky
    doporučený list je 1 EUR. Ja mám skúsenosti, že pri jednorázovom odberateľovi tých 80 centov už nedostanem ale pri pravidelných odberateľoch áno doplatia pri ďalšej dodávke tovaru ale väčšinou je to hal. vyrovnanie
    Centové rozdiely účtujeme buď na 548, alebo 648.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    mail nestojí 80 centov, telefón tiež nie, ak odberateľ len urobil chybu z nepozornosti, určite to doplatí aj na základe mailovej, resp. telefonickej výzvy.....

    Centové dorovnanie faktúry

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.