Zavrieť

Porady

Vyvedenie zničeného trezora

Zdravím.
Ako správne zúčtovať vyvedenie poškodeného trezora pri krádeži, ktorý má ešte ZH?

samotné vyvedenie 082/022 ale čo so zostatkovou hodnotou? čakať koľko nám preplatí poisťovňa a tú časť zúčtovať ako škody a zvyšok doúčtovať na 551 alebo ako?

- dúfam že s 343-kou sa nič v tomto prípade neúčtuje.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    adato je offline (nepripojený) adato

    adato
    Zostatkovú hodnotu by ste mali zaúčtovať na účet 549. Tu by ste mohli mať vytvorené 2 analytiky - do výšky náhrad a nad výšku náhrad.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Prepáčte, že som ale strašne sa mi páči formulácia "vyvedenie".....

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Nandrolon Pozri príspevok
    a aký iný /vecný/ rozdiel by bol v tých dvoch analytikách, však obe budú daňovo uznané, nie ??
    - jedine pre lepší prehľad evidencie, nič iné ma nenapadá.
    díky.

    a s DPH-čkou sa nič neúčtuje ?
    Ak dobre viem, tak škoda je uznaná ako daňová iba do výšky náhrady od poisťovne. S DPH nič nerobíš, teda nevzniká povinnosť vrátiť DÚ už uplatnené DPH.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Nandrolon Pozri príspevok
    Kde zaúčtovať rozdiel ak poisťovňa uhradila viac ako je účtovná zostatková hodnota trezora?
    082/022 - vyvedenie v nadobúdacej hodnote..............správne VYRADENIE
    549/082 - doúčtovanie účtovnej zostatkovej hodnoty...škoda, áno
    a rozdiel medzi účtovnou zostatkovou hodnotou a čiastkou uhradenou poisťovňou - 6-kový účet ? oproti pohľadávke voči poisťovni?
    poisťovňa - neviem aký je časový interval medzi krádežou a plnením poisťovne, ale v zásade pri vyradení účtujem hned aj pohľadávku 378/648 ako očakávané plnenie od poisťovne a potom 221/378,648 skutočnosť.

    Daňové hľadisko - podľa mňa, ak ide o škodu v dôsledkumkrádeže a je o tom záznam z polície, tak je škoda v plnej výške uznaná, nielen do výšky náhrady. /Aj ked v tomto prípade je to jedno, nakoľko plnenie poisťovne je vyššie.

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    a aký iný /vecný/ rozdiel by bol v tých dvoch analytikách, však obe budú daňovo uznané, nie ??
    - jedine pre lepší prehľad evidencie, nič iné ma nenapadá.
    díky.

    a s DPH-čkou sa nič neúčtuje ?

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    aha, tak to je iná vec...

    ale ak sa likviduje v dôsledku opotrebenia tak je to uznané daňovo celé, teda aj neodpísaná časť...

    u škody je to potom ináč...

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Kde zaúčtovať rozdiel ak poisťovňa uhradila viac ako je účtovná zostatková hodnota trezora?
    082/022 - vyvedenie v nadobúdacej hodnote
    549/082 - doúčtovanie účtovnej zostatkovej hodnoty
    a rozdiel medzi účtovnou zostatkovou hodnotou a čiastkou uhradenou poisťovňou - 6-kový účet ? oproti pohľadávke voči poisťovni?

    Vyvedenie zničeného trezora

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.