Zavrieť

Porady

Predplatné časopisu z Nemecka

Ahojte poraďáci, chcela by som poprosiť o pomoc nakoľko mam hokej z noveho zakona DPH.
Mám došlú faktúru za predplatné časopisu. Dátum vystavenia na faktúre je uvedený 24.6.2010 a ide o ročné predplatné za r.2010 (od januára do decembra).
Časopisy (ako som zistila z našej evidencie časopisov) chodia fyzicky od januára 2010, ale faktúru nám poslali až teraz a uhradili sme ju 7.7.2010.


Je mi jasné, že toto nadobudnutie musím samozdaniť. Otázka však je v ktorom období mi vzniká daňová povinnosť?

Prosím o radu.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    Časopisy sú tovar.
    Daňová povinnosť pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu vzniká
    a) 15. deň kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, keď sa uskutočnilo nadobudnutie tovaru, alebo
    b) dňom vyhotovenia faktúry, ak bola faktúra vyhotovená pre nadobúdateľa tovaru pred 15. dňom podľa písmena a).

    To znamená, že daňová povinnosť Vám vznikala vždy 15. deň kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, keď ste obdržali časopis a bolo potrebné odviesť daň (z hodnoty obdržaného časopisu) a to bez odpočtu, nakoľko faktúru ste obdržali až v júni a odpočet DPH z časopisov, ktoré ste už obdržali a zdanili možete uplatniť až v júni (§51 ods.1 c).

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    tiina_tiina Pozri príspevok
    Petra, znamená to, že musím za predchádzajúce mesiace od januára urobiť dodatočné daň priznania?
    Daňová povinnosť Vám vznikala tak, ako som uviedla v príspevku vyššie. Ak prvý časopis prišiel v januári, tak prvý vznik daňovej povinnosti je 15. február a DPH z nadobudnutého tovaru mala byť odvedená vo februári.
    Ak teda časopisy chodili postupne, každý mesiac, mali byť zahrnuté v DP DPH podľa vzniku daňovej povinnosti.

    milenia je offline (nepripojený) milenia

    milenia
    Aké dátumy sú uvedené na faktúre? Ak žiadne - dala by som ako dátum pre samozdanenie 24.6.2010.

    tiina_tiina je offline (nepripojený) tiina_tiina

    tiina_tiina
    Petra, znamená to, že musím za predchádzajúce mesiace od januára urobiť dodatočné daň priznania?

    ELAST je offline (nepripojený) ELAST

    ELAST
    petra:-) Pozri príspevok
    Časopisy sú tovar.
    Daňová povinnosť pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu vzniká
    a) 15. deň kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, keď sa uskutočnilo nadobudnutie tovaru, alebo
    b) dňom vyhotovenia faktúry, ak bola faktúra vyhotovená pre nadobúdateľa tovaru pred 15. dňom podľa písmena a).

    To znamená, že daňová povinnosť Vám vznikala vždy 15. deň kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, keď ste obdržali časopis a bolo potrebné odviesť daň (z hodnoty obdržaného časopisu) a to bez odpočtu, nakoľko faktúru ste obdržali až v júni a odpočet DPH z časopisov, ktoré ste už obdržali a zdanili možete uplatniť až v júni (§51 ods.1 c).
    Prosím, teraz som našla tento príspevok a tak sa ospravedlňujem za tú istú otázku v rámci dvoch tém a prosím Vás o radu, či je tento názor na samozdanenie pri predplatnom na časopisy z ČR stále platný.

    Ďakujem vopred za pomoc!

    ELAST je offline (nepripojený) ELAST

    ELAST
    ELAST Pozri príspevok
    Prosím, teraz som našla tento príspevok a tak sa ospravedlňujem za tú istú otázku v rámci dvoch tém a prosím Vás o radu, či je tento názor na samozdanenie pri predplatnom na časopisy z ČR stále platný.

    Ďakujem vopred za pomoc!
    Prosím, poradíte? My nemáme nárok na odpočet, tak je pre mňa dôležité presne poznať, kedy to máme zahrnúť do priznania k DPH.

    Ďakujem pekne.

    Predplatné časopisu z Nemecka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.